آخرین اخبار

چهارمین نشست خبری نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با اصحاب رسانه

چهارمین نشست خبری نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با اصحاب رسانه که به صورت ویژه در خصوص مسکن مهر و کمیسیون تلفیق بودجه ۹۳ کل کشور و حوزه انتخابیه و هدفمندی یارانه ها بود ۹ صبح روز جمعه ۱۳۹۲/۱۱/۴در دفتر ارتباطات مردمی ایشان برگزار شد. […]

اشتراک گذاری
05 بهمن 1392
کد مطلب : 12173

IMG_6898 copy

چهارمین نشست خبری نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با اصحاب رسانه که به صورت ویژه در خصوص مسکن مهر و کمیسیون تلفیق بودجه ۹۳ کل کشور و حوزه انتخابیه و هدفمندی یارانه ها بود ۹ صبح روز جمعه ۱۳۹۲/۱۱/۴در دفتر ارتباطات مردمی ایشان برگزار شد.

آقای حاجی ضمن خیر مقدم به خبرنگاران به تشریح اقدامات انجام شده در خصوص مسکن مهر پرداخت و گفت: یکی از وظایف دولت طبق قانون اساسی تأمین مسکن مردم است که در دولت های نهم و دهم با جدیت پیگیری شد و حدود ۲ میلیون واحد مسکن شهری ایجادو ۲ میلیون مسکن روستایی مقاوم سازی  شده که نیمی از آن مورد بهره برداری قرار گرفته و نیمی از آن در حال ساخت است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم به سؤال خود از وزیر راه و شهرسازی اشاره نمود و افزود: از چند ماه پیش که احساس کردم اهتمام جدی از سوی دولت یازدهم در خصوص مسکن مهر وجود ندارد از وزیر محترم راه و شهر سازی سؤال رسمی کردم. ایشان جهت پاسخ به کمیسیون مربوطه آمد ولی جواب های  مطرح شده از طرف ایشان قانع کننده نبود و سؤال به صحن علنی آمد که جهت پس گیری سوال تا کنون دوتن در سطح معاون وزیر و قائم مقام وزیر به حوزه انتخابیه آمدند.

عضو هیأت رئیسه فراکسیون اصول گرایان مجلس با تأکید بر اینکه سؤالی که مطرح کردم برای کل کشور بود، اظهار داشت: به دلیل اینکه از روی هوی و هوس سؤال نکرده بودم و برای کل کشور اقدام به سؤال کردم با پیشنهاد  برگزاری جلسه مشترک در جهت  اقدام به رفع مشکلات متقاضیان مسکن مهر موافقت نمودم ودر همین راستا از بنده خواستند لیست مسولینی که باید در  جلسه شرکت کنند را ارائه کنم.

وی ادامه داد: وزیر محترم راه و شهر سازی، وزیر محترم آموزش و پرورش، وزیر محترم نیرو، معاون محترم امور مجلس رئیس جمهور و رئیس کل محترم بانک مرکزی مسئولینی بودند که در لیستی جهت حضور در جلسه ارائه دادم و چهارشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۲جلسه با حضور تمامی افراد به اضافه معاونین ایشان برگزار گردید.

IMG_6909 copy

عضو کمیسیون تلفیق بودجه کل کشور تعلیق پرداخت وام مسکن خود مالک را یکی از معضلاتی عنوان کرد که هم اکنون دامن گیر ۱۰۰ هزار جوان شده است و گفت: در این جلسه گفتم جوانان که برای ساخت سقفی جهت تشکیل خانواده خود به امید این وام تکمیل پرونده کرده اند و مبالغی را قرض کرده و خرج کردند و ۶ ماه است انتظار دریافت وام را می کشند تا بدهی های خود را پرداخت کنند باید به کجا مراجعه کنند؟ چرا فکری برای رفع این مشکل نمی کنید؟ وام روستایی را هم که متوقف کرده اید، مردم باید چه کار کنند؟

ایشان به مصوبه افزایش وام مسکن مهر از ۲۵ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان در دولت قبل اشاره نمود و گفت: در این جلسه مطرح کردم که چرا این مصوبه را اجرا نمی کنید؟ و آنها در جواب تورم زا بودن این افزایش قیمت را مطرح کردند.

آقای حاجی با طرح این مطلب که چرا افزایش وام بانک مسکن از ۲۰ میلیون به ۳۵ میلیون و برای جوانان به ۵۰ میلیون توسط دولت یازدهم تورم زا نیست ؟!ولی افزایش وام مسکن مهر از ۲۵ به ۳۰ میلیون تورم زاست ادامه داد: در پاسخ به تورم زا بودن افزایش به آنان گفتم چطور با افزایش ۳۰ میلیونی نقدینگی افزایش نمی یابد ولی با افزایش ۵ میلیون که واحد مسکونی تولید، تکمیل و تحویل می شود تورم ایجاد می شود؟

مالیات، بیمه، خدمات زیر بنایی و روبنایی موارد بعدی بود که عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان عنوان کرد و افزود: پس از بحث و بررسی و تبادل نظر آقای انصاری معاون محترم امور مجلس رئیس جمهور مقرر شد جلساتی را به ریاست معاون اول محترم رئیس جمهور برگزار کند و وام خود مالک را تا سقف ۵۰ هزار میلیارد تومان پرداخت کنند و همچنین در خصوص مالیات از هر واحد مسکن مهر ۳۰۰ هزار تومان مالیات اخذ شود و بابت هر متر ۵۱۰۰ تومان بیمه اخذ شود.

آقای حاجی در پاسخ به سؤال یکی از خبر نگاران که از مشکلات و مسائل مسکن مهر شاهین شهر و اقدامات انجام شده پرسید گفت: برای مسکن مهر دو شهرستان مجموعاً ۵/۲ میلیارد تومان از بودجه ملی گرفته ایم و بابت هر واحد مسکن مهر ۵۰۰ هزار تومان از اداره کل استان تخفیف دریافت کردیم.

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع هدفمندی یارانه ها اشاره کرد و افزود: دولت تبصره ای ۶۳ هزار میلیارد تومانی به مجلس تقدیم کرد. افزایش ۳۵ هزار میلیاردی از درآمد ۲۸ هزار میلیاردی فعلی به ۶۳ هزار میلیارد !و این بدین معنی است که حامل های انرژی، کالا و خدمات، نان، برق و … باید افزایش یابد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگاری که نظر ایشان را در اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه پرسید گفت: اعتقادم این است که فاز دوم باید اجرا شود یعنی اصل اجرا اجتناب ناپذیر است ولی نحوه اجرا باید به لحاظ کردن تبعات آن باشد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۳ کل کشور در خصوص پروژه های عمرانی نیز اظهار کرد: خداوند توفق داد هم در سال ۹۲ و هم در سال ۹۳ پروژه هایی همچون فاضلاب شاهین شهر، گز، بخش میمه و شهرستان برخوار، کنار گذر شرق، آب رسانی به شهر گز را در فهرست لایحه بودجه قرار دهیم.

آقای حاجی در پاسخ به سوال خبر نگاری در خصوص مترو گفت: از معاون اول محترم رئیس جمهور برای کلنگ زنی مترو دعوت کردم و ایشان پذیرفت و شهرداری شاهین شهر نیز قرار شده مدارک مربوطه به ماده ۲۱۵ مترو را دسته بندی و تحویل دهد تا در ردیف ملی قرار دهیم.

IMG_6921 copy

نماینده استان در کمیسیون تلفیق بودجه ۹۳ کل کشور در خصوص مبلغ دریافت مالیات استان نیز گفت: در جلسه شب گذشته  کمیسیون تلفیق (پنج شنبه ۱۳۹۲/۱۱/۳) با تلاش و رایزنی ۵۰۰ میلیارد تومان از میزان مالیات های استان اصفهان کاهش یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *