آخرین اخبار

عضو مجمع نمایندگان اصفهان: یالثارات به‌جرم شفاف‌سازی توقیف شد/ وجود دست‌های پنهان در فساد پرونده کرسنت

خبرگزاری تسنیم: عضو مجمع نمایندگان اصفهان گفت: گناه هفته‌نامه یالثارات شفاف‌سازی بوده و توقیف آن خلاف شفاف‌سازی و اطلاع‌‌رسانی صادقانه است. حسین‌علی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان درباره توقیف هفته‌نامه «یالثارات الحسین(ع)» به‌دلیل شفاف‌سازی و پرداختن به پرونده کرسنت اظهار کرد: من گمان می‌کنم که برخی دست‌های پنهان وجود دارد که نمی‌خواهد […]

اشتراک گذاری
23 دی 1392
کد مطلب : 11978

خبرگزاری تسنیم: عضو مجمع نمایندگان اصفهان گفت: گناه هفته‌نامه یالثارات شفاف‌سازی بوده و توقیف آن خلاف شفاف‌سازی و اطلاع‌‌رسانی صادقانه است.

حسین‌علی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان درباره توقیف هفته‌نامه «یالثارات الحسین(ع)» به‌دلیل شفاف‌سازی و پرداختن به پرونده کرسنت اظهار کرد: من گمان می‌کنم که برخی دست‌های پنهان وجود دارد که نمی‌خواهد شفاف‌سازی نسبت به این خیانتی که در پرونده کرسنت به منافع ملی شده، انجام گیرد.

وی با توجه به “این شکایتی که علیه ما راجع به کرسنت انجام گرفته، به نتیجه مطلوب برای طرف مقابل برسد ما محکوم به پرداخت ۳۸ میلیارد دلار می‌شویم” افزود: به‌دلیل اینکه ما معتقد هستیم در این معامله فساد صورت گرفته، باید بتوانیم وجود فساد در این معامله را به اثبات برسانیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان “اگر نتوانیم وجود این فساد را به اثبات رسانده اعلام کنیم، طبیعی است که ما ۳۸ میلیارد دلار باید خسارت بپردازیم” تصریح کرد: زمانی که ما یقین داریم که در این معامله فساد بوده، می‌توانیم از بروز خسارت به منافع کشور جلوگیری کنیم.

وی پیرامون فساد موجود در این قرارداد، با اعتقاد بر اینکه قیمت گاز فروخته شده در این قرارداد به‌مراتب پائین‌تر از قیمت گاز در آن زمان بوده، خاطرنشان کرد: قیمت گاز توافق شده در این قرارداد از قیمت گازی که ما در آن زمان به روسیه، ترکیه و دیگر کشور‌ها می‌فروختیم، کمتر است.

حاجی با تأکید بر “به‌طور طبیعی ما با اثبات وجود فساد در این قرارداد، می‌توانیم از بروز خسارت به منافع کشور جلوگیری کنیم” گفت: برخی از کسانی که در این زمینه سابقه داشته و مسئولیت داشتند، دوباره نیز در این دولت بر پست‌هایی منصوب شده‌اند.

وی با بیان اینکه برگشت به مسئولیت سبب شده تا طرف مقابل احساس کند که این افراد از نگاه ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران مشکلی نداشته‌اند، اظهار کرد: بنابراین ما باید دقت داشته باشیم که افرادی به‌دنبال این هستند که این پرونده کثیف سربسته بماند.

نماینده مردم شاهین‌شهر و برخوار در مجلس شورای اسلامی با توجه به اینکه رسانه‌هائی که در این جهت اطلاعات درستی را در اختیار مردم قرار می‌دهند، متأسفانه از سوی مسئولانی که کم‌دقت بوده یا توجهی به مصالح عالی نظام ندارند، مورد توقیف قرار می‌گیرند، افزود: این مسئله در حالی صورت می‌گیرد که زمانی که برخی جراید و روزنامه‌ها به مقدسات ما توهین می‌کنند، با پیگیری‌های بسیار می‌توانیم به نتیجه برسیم که چه برخوردی با آنها بشود.

وی با اعتقاد بر اینکه گناه هفته‌نامه یالثارات شفاف‌سازی است، تصریح کرد: عمل توقیف این هفته‌نامه را خلاف شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی صادقانه می‌دانم.

حاجی در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه آیا توقیف کنندگان یالثارات از رو شدن دست خود در این شفاف‌سازی‌ها می‌هراسیدند، بیان کرد: نمی‌خواهم بگویم دست خودشان اما دست افرادی که در این پرونده دارای نقش بوده و بیت‌المال را تضییع کرده‌اند.

انتهای پیام/*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *