آخرین اخبار

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان خبرداد: تکمیل شبکه فاضلاب شهر گز با مبلغ پنجاه میلیارد ریال

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: اجرای کامل شبکه فاضلاب در شهر گز با استفاده از اعتبارات دولتی بیش از ۱۰ سال به طول خواهد انجامید. به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، هاشم امینی در جمع نماینده مردم برخوار، شاهین شهر و میمه، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر گز درخصوص اجرای شبکه […]

اشتراک گذاری
21 دی 1392
کد مطلب : 11951

فاضلاب گز

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: اجرای کامل شبکه فاضلاب در شهر گز با استفاده از اعتبارات دولتی بیش از ۱۰ سال به طول خواهد انجامید.
به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، هاشم امینی در جمع نماینده مردم برخوار، شاهین شهر و میمه، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر گز درخصوص اجرای شبکه فاضلاب شهر گز خاطرنشان ساخت: در دهه ۶۰ مردم این منطقه ضرورتی بر اجرای شبکه فاضلاب در شهر گز نمی دانستند در حالیکه امروز یکی از مطالبات بسیار مهم مردم برخورداری از خدمات شبکه فاضلاب شهری می باشد.
وی افزود: باتوجه به اینکه در بودجه امسال اجرای شبکه فاضلاب گز ردیف دار شده رقمی معادل ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای اجرای این طرح منظور شده است .
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به تخصیص بودجه پروژه شبکه فاضلاب گز اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: تخصیص صد درصدی بودجه های دولتی بعید به نظر می رسد بنابراین اجرای سریع پروژه به تزریق اعتبارات دیگری نیاز دارد که در این زمینه می توان به تخصیص اعتبارات از طریق تبصره ۳ ماده واحده که همان خودیاری مردم است اشاره کرد چرا که اجرای کامل این پروژه هزینه ای بالغ بر ۵ میلیارد تومان نیاز دارد.
امینی طولانی شدن اجرای پروژه شبکه فاضلاب را زیان آور دانست و گفت: اجرای پروژه شبکه فاضلاب اگر در موقع مقرر صورت نگیرد خساراتی به خدمات زیربنایی مانند انشعابات گاز، برق و مخابرات وارد می کنند و همچنین دفع فاضلاب از طریق چاههای جذبی به ساختمانها آسیب های جدی تحمیل می کند.
وی گفت: بر این اساس همیاری مردم در اجرای پروژه شبکه فاضلاب در شهر گز مقرون به صرفه تر از اجرای زمان بر این پروژه می باشد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه ۳/۲ (دو سوم) پروژه شبکه فاضلاب گز اجرا شده است اظهار داشت : از سال ۸۱ تاکنون ۳/۲ (دو سوم) شبکه فاضلاب شهر گز اجرا شده است و این درحالیست که با احتساب اعتبارات دولتی درنظر گرفته شده اجرای کامل پروژه بیش از ۱۰ سال به طول خواهد انجامید درحالیکه با استفاده از اعتبارات تبصره ۳ ماده واحده اجرای کامل شبکه فاضلاب شهر گز کمتر از ۲ سال زمان می برد.
امینی رفع مشکلات آب شرب شهر گز را یکی از اولویت ها دانست و گفت : از ۲۷ سال گذشته تاکنون تأمین آب شرب شهر گز با مشکلات عدیده ای مواجه بوده است اما به رغم وقوع پیاپی ۷ سال خشکسالی در استان اصفهان مسئولان امر در آبفای استان جهت رفع این مشکل تلاش کردند تا خط ۳ آبرسانی از منابع پیلاف به سمت شیرخانه کاوه در مدار بهره برداری قرار گیرد تا آبرسانی به شهرهای گز، خورزوق و دولت آباد بدون وقفه صورت پذیرد.
حاجی نماینده مردم شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست به پیگیریهای انجام شده درخصوص ردیف دارشدن اجرای فاضلاب شهر گز از محل اعتبارات عمرانی اشاره کرد و گفت: در بودجه سال ۹۳ مبلغ ۲۵ میلیارد ریال بدین منظور پیش بینی گردیده است که انتظار می رود با استفاده از این منابع اجرای این پروژه به سرعت دنبال شود.
وی با اشاره به اهمیت اجرای این پروژه افزود: باتوجه به اینکه اجرای شبکه فاضلاب یکی از درخواست های اساسی مردم شهر گز می باشد مقررشد با هماهنگی شهردار و تلاش اعضای شورای اسلامی شهر گز با تأمین اعتبارات لازم از طریق تبصره ۳ ماده واحده پروژه شبکه فاضلاب در کمترین زمان ممکن تکمیل شود تا مردم شهر گز از خدمات شبکه فاضلاب بهره مند شدند و با دفع بهداشتی فاضلاب آلایندگی زیست محیطی کاهش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *