آخرین اخبار

نماینده شاهین‌شهر و میمه، برخوار: باید در بودجه عدالت محوری را جایگزین اتمام پروژه قرار دهیم

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: شاخص های محرومیت و برخورداری باید به جای استانی، شهرستانی دیده شود و ما باید عدالت محوری را جایگزین اتمام پروژه قرار دهیم. حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌ شهر و میمه،برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری موج در شهرستانهای شاهین شهرومیمه، برخوار گفت: بودجه […]

اشتراک گذاری
17 دی 1392
کد مطلب : 11843

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: شاخص های محرومیت و برخورداری باید به جای استانی، شهرستانی دیده شود و ما باید عدالت محوری را جایگزین اتمام پروژه قرار دهیم.
حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌ شهر و میمه،برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری موج در شهرستانهای شاهین شهرومیمه، برخوار گفت: بودجه با حساسیت و دقت بسیاری در حال رسیدگی هست و ما هم با دقت دنبال می کنیم.
وی گفت: شاخص های محرومیت و برخورداری باید از استان به شهرستان تغییر یابد و ما باید عدالت محوری را جایگزین اتمام پروژه قرار دهیم یعنی اینکه توزیع اعتبارت تملیکی دارایی بر اساس میزان محرومیت هر شهرستانی و هر استانی توزیع بشود نه بر اساس اینکه اگر شهرستانی یا استانی پروژه ای قبلاً داشته و الان پروژه نیمه کاری دارد برخوردار شود.
وی افزود: نکات مهم در بخش مالیات که در حال بررسی است ۲ اشکال اساسی وجود دارد یکی اینکه اطلاعات سازمان مالیاتی از کسانی که باید مالیات بپردازند کم است و نکته دوم چتر سازمان مالیاتی کوچک است و باید بیشتر چتر خود را باز کند و بجای آنکه بخواهد در دریافت مالیاتی عمیق شود و از افرادی که صادقانه برخورد می کنند و اطلاعات خود را در اختیار می گذارند مالیات بیشتری بگیرد، باید به سراغ افرادی برود که از دادن مالیات فرار می کنند و با دوگانه نویسی دفاتر خود، مالیات نمی پردازند.
عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با اشاره به آخرین بررسی های کلیات بودجه گفت: برخی نمایندگان عدم توجه بودجه به عدالت در توزیع بودجه های عمرانی، عدم توجه بودجه بر اساس شاخص های محرومیت و برخورداری شهرستانها، کمتر شدن فاصله بین هزینه های جاری با کل درآمدهای عمومی دولت، توجه نشدن به اقتصاد مقاومتی در بودجه و نحوه ارتباط لایحه مالیات مستقیم که در مجلس در حال حاضر مطرح است با بودجه ی در حال تصویب ۹۳ را دلیل مخالفت خود بیان می کنند و معتقدند توجه نکردن به رکود موجود در اقتصاد کشور نتوان مالیات های پیش بینی شده را وصول کرد.
حاجی دلیگانی نکات موافقین کمیسیون، شیشه ای بودن بودجه و شفافیت در تمامی در آمدها و مخارج، اختیار تغییرات در جزییات به عهده مجلس می باشد، توجه به مالیات ها و کم کردن اتکا به نفت و قیمت دلار نفتی که ۱۰۰ دلار بسته شده است بیان کرد و گفت: در شرایط فعلی بعضی از شرکت ها قابلیت پرداخت مالیاتی به خاطر درآمد بیشتر را دارند.
وی گفت: درکمیسیون تلفیق جدول درآمدهای بخش مالیاتی در حال بررسی است و مذاکرات در این بخش صورت گرفته و دولت میزان مالیات ها و گمرگ را ۰۷/۳۴ درصد نسبت به سال ۹۲ افزایش دهد و کمیسیون بودجه ۰۴/۴۰ درصد افزایش را پیش بینی کرده و پیشنهاد داده است و مجموعا در حالی که پیش بینی می شود در سال ۹۲ چهل و نه هزار میلیارد تومان از محل مالیات هاو عوارض گمرگی حاصل بشود، دولت پیشنهاد داده است در سال ۹۳ شتصد وشش هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شود و پیشنهاد کمیسیون بودجه شتصد وهشت هزار میلیارد تومان است.
وی گفت: کلیات لایحه بودجه ۹۳ با ۳۹ رای موافق، ۵ رای مخالف و یک رای ممتنع از مجموع ۴۵ رای ماخوذه به تصویب اعضای کمیسیون تلفیق رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *