آخرین اخبار

فردا، روز طرح سئوال از وزیر نیرو

نماینده مردم شاهین‌شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی با رد خبر توقف پروژه بهشت‌آباد از طرح سئوال از وزیر نیرو و لزوم پاسخگویی وزیر در روز آینده خبر داد. صراط:  حسینعلی حاجی‌دلیگانی امروز اظهار کرد: بهشت‌آباد با توجه به مصوباتی که در مجلس و دولت دارد هرگز توقف‌پذیر نیست، اما جای تعجب دارد […]

اشتراک گذاری
16 دی 1392
کد مطلب : 11839

نماینده مردم شاهین‌شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی با رد خبر توقف پروژه بهشت‌آباد از طرح سئوال از وزیر نیرو و لزوم پاسخگویی وزیر در روز آینده خبر داد.

صراط:  حسینعلی حاجی‌دلیگانی امروز اظهار کرد: بهشت‌آباد با توجه به مصوباتی که در مجلس و دولت دارد هرگز توقف‌پذیر نیست، اما جای تعجب دارد که چرا برخی از نمایندگان استان خوزستان به گونه‌ای اظهار نظر می‌کنند که این پروژه به طور کامل متوقف شده است.

وی افزود: دولت هنوز برای بهشت‌آباد ردیف بودجه تعیین می‌کند و این به معنی این است که بهشت‌آباد مورد تایید دولت بوده، اما جای تعجب دارد که چرا برخی از نمایندگان به دنبال تعطیلی این پروژه هستند، در حالی که اجرای آن به نفع کشور و حتی مردم خوزستان است.

این نماینده مجلس به عنوان طراح سئوال از وزیر نیرو ادامه داد: روز آینده ساعت سه بعد از ظهر وزیر نیرو باید با حضور در کمیسیون مربوطه به این سئوال پاسخ دهد که چرا هنوز برای مکان‌هایی که نیازمند آب شرب، صنعت و کشاورزی است برنامه جامعی تدوین نشده است.

وی خاطر نشان کرد: به تازگی جلسه‌ای به عنوان شورای عالی آب با حضور وزیر نیرو، استانداران استان‌های درگیر در موضوع آب و برخی از کارشناسان تشکیل شده که در این جلسه تصمیمات تعجب‌برانگیزی در مورد اصفهان گرفته شده است.

حاجی‌دلیگانی با بیان اینکه استاندار اصفهان نیز یکی از اعضای اصلی این جلسه بوده است، مطرح کرد: بر اساس یکی از بندهای صورتجلسه این جلسه تصمیم بر این شده که تونل دوم گلاب کاملا متوقف گردد که استاندار اصفهان نیز آن را پذیرفته و همین امر تعجب نمایندگان را بر انگیخته است.

وی تاکید کرد: اگر تونل دوم گلاب متوقف شود یعنی نه تنها پیش بینی تامین منابع آبی که بر اساس آن باید تا سال ۱۴۰۴ میزان آب اصفهان به ۲۴ متر مکعب در ثانیه برسد، در خوشبینانه‌ترین حالت به ۱۴  مترمکعب در ثانیه می‌رسد و این موضوع یعنی اینکه شهروندان اصفهانی باید از همین الان که فصل زمستان است، موضوع کاهش افت فشار را احساس کنند که این بحران در تابستان به اوج خود خواهد رسید.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه “آقای حجتی ، وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرده که مصوبه توقف تونل دوم گلاب مصوبه درستی نبوده و وی از امضای آن امتناع کرده است”، تصریح کرد: برای ما جای تعجب است که چگونه آقای استاندار در آن جلسه حضور داشته، اما با این مصوبه مخالفتی نکرده است.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *