آخرین اخبار

نماینده مردم شاهین‌شهر ومیمه /برخوار در مجلس خواستار شد: ضرورت تبیین حماسه ۹ دی با شاخصه‌های عاشورایی

  خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: شاخصه‌های ۸ و ۹ دی باید در مقاطع مختلف تبیین شود و این حماسه بزرگ را بازخوانی و تحلیل کنیم تا بتوانیم افراد را بر اساس شاخص‌های عاشورایی بسنجیم. حسینعلی حاجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان درباره حماسه ۸ و ۹ دی […]

اشتراک گذاری
09 دی 1392
کد مطلب : 11783

 

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: شاخصه‌های ۸ و ۹ دی باید در مقاطع مختلف تبیین شود و این حماسه بزرگ را بازخوانی و تحلیل کنیم تا بتوانیم افراد را بر اساس شاخص‌های عاشورایی بسنجیم.

حسینعلی حاجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان درباره حماسه ۸ و ۹ دی اظهار کرد: انقلاب چهارم که با حضور یکپارچه مردم در ۹ دی ۸۸ به ثمر نشست، نشان داد که با بصیرتی که مردم ایران اسلامی دارند، برای همیشه انقلاب را بیمه می‌کنند.

وی افزود: من در روز ۸ دی ۸۸ در کاشان بودم و با چشم خودم دیدم که چگونه مردمی که ناراحت از اعمال اصحاب فتنه هستند، به صورت خودجوش به صحنه آمدند و آن حماسه عظیم را خلق کردند.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مردم اصفهان در ۸ دی با این حماسه عظیم، خار و خاشاک‌ها را از سر راه انقلاب کنار زدند و فردای آن روز هم‌‌زمان با مردم سراسر کشور، حماسه‌ای بزرگ را خلق کردند.

وی بیان کرد: خلق حماسه ۸ و ۹ دی، جز  بصیرتی که مردم نسبت به انقلاب و نظام داشتند و درس‌هایی که از مقام معظم رهبری آموخته بودند، نبود.

حاجی درباره ضرورت تبیین حماسه ۸ و ۹ دی خاطرنشان کرد: تبیین این حماسه بسیار لازم است و از شاخصه‌های مهم افراد انقلابی و طرفدار نظام با افراد خارج از نظام،از ۸ و ۹ دی نشات می‌گیرد و آن کسانی که دلسوز نظام بودند، به صحنه آمدند و این حماسه بزرگ را آفریدند اما کسانی که مدعی بودند در چنین عرصه عاشورایی، یا سقوط کردند و شکست خوردند.

وی افزود: باید این شاخصه‌های مهم در مقاطع مختلف تبیین شود و باید این حماسه بزرگ را بازخوانی و تحلیل کنیم تا بتوانیم افراد را بر اساس این شاخص‌ها بسنجیم و سره را از ناسره جدا کنیم.

انتهای پیام/ آ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *