آخرین اخبار

نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس: انتقال پایتخت با قطع بودجه استان‌ها امکان پذیر است

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به شرایط اقتصادی و بودجه ای موجود کشور برای انتقال پایتخت باید در مدت چندین دهه هیچ گونه بودجه ای به استان هایی مانند اصفهان تعلق نگیرد. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان درباره تصویب کلیات طرح انتقال […]

اشتراک گذاری
05 دی 1392
کد مطلب : 11754

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به شرایط اقتصادی و بودجه ای موجود کشور برای انتقال پایتخت باید در مدت چندین دهه هیچ گونه بودجه ای به استان هایی مانند اصفهان تعلق نگیرد.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان درباره تصویب کلیات طرح انتقال پایتخت از تهران، با اعتقاد بر اینکه چنین طرحی حداقل تا ۵۰ سال گذشته شدنی نیست، اظهار کرد: اگر این اتفاق بیفتد به زیان استان‌ها است.

وی در بیان دلیل این ادعای خود افزود: اگر بنا باشد که با این شرایط اقتصادی و بودجه‌ای کشور چنین اتفاقی بیفتد، باید برای چندین دهه هیچ گونه بودجه‌ای به استان‌هایی مانند استان اصفهان تعلق نگیرد که این مسئله به زیان استان‌ها است.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه این طرح به مصلحت ما نبوده و به زیان استان ما و بسیاری از استان‌های کشور است، درباره به دلایل رأی آوری آن توسط نمایندگان، تصریح کرد: البته این موضوع اگر تنها در حد بررسی باشد، مشکلی ایجاد نمی‌شود.

وی با اعتقاد بر اینکه در مجموع به نظر می‌رسد که چنین چیزی در توان مالی و اعتبارات کشور نباشد، بیان کرد: تا کنون تنها کلیت آن به تصویب نمایندگان مجلس رسیده بوده و باید توجه داشت که کلیت آن نیز تنها با ۳ درصد اختلاف رأی به تصویب رسید.

حاجی با بیان اینکه انتقال پایتخت به شهری دیگر غیر ممکن است، خاطرنشان کرد: باید نقطه خاصی برای انتقال پایتخت در نظر گرفته شود و تأسیسات و زیر ساخت‌ها فراهم شده و ساختمان‌های جدیدی در آن نقطه بنا شود که این کاری بسیار مشکل است.

وی با اعتقاد بر اینکه همه مشکلات ما به پایتخت بودن تهران باز نمی‌گردد، گفت: باید توجه داشت که تهران اکنون شرایطی را پیدا کرده که به این مشکلات گرفتار شده است، بنابر این باید به دنبال رفع معضل تمرکز زدایی باشیم تا به نتیجه برسیم.

انتهای پیام/ ق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *