آخرین اخبار

قضاوت با شما: این چه هفته تعطیلی است؟!

پیرمرد با پرخاش گفت: «این هفته که مجلس تعطیل است چرا می گویی برای ملاقات مثل همیشه پنجشنبه باید بیایم؟ به نماینده بگو اگر استراحت می خواهد بکند بیاید دفترش، هم استراحت کند و هم مراجعین را پاسخ دهد! به ما گفته اند آقای حاجی برای مردم وقت می گذارد آقای … سالی یک بار […]

اشتراک گذاری
03 دی 1392
کد مطلب : 11639

پیرمرد با پرخاش گفت: «این هفته که مجلس تعطیل است چرا می گویی برای ملاقات مثل همیشه پنجشنبه باید بیایم؟ به نماینده بگو اگر استراحت می خواهد بکند بیاید دفترش، هم استراحت کند و هم مراجعین را پاسخ دهد! به ما گفته اند آقای حاجی برای مردم وقت می گذارد آقای … سالی یک بار یک ماه می رفت مکّه، یک ماه می رفت سفر خارجی … . الان که مجلس تعطیل است نماینده کجاست؟»

جملاتش مثل پتک بر سرم وارد می شد و با صبر و تحمل خوب گوش دادم. انگار همه حرف هایش را زده بود و از اینکه پاسخی نمی گرفت آرام شد.

احوالش را پرسیدم و علّت تقاضای ملاقاتش را جویا شدم. کارش بر اثر عدم آگاهی بود و با تلفنی به یکی از مدیران شهرستان خواستار تسریع در انجام کارش شدم.

پیرمرد تشکر کرد و گفت: «خیالم راحت شد، خدا خیرت بدهد» و رفت امّا ذهن من آرام نبود برای همین سعی کردم گذرا نگاهی به هفته تعطیلی مجلس بکنم ببینم جای استراحت در این هفته کجاست.

امروز جمعه ۱۳۹۲/۹/۲۹است و در حالیکه آقای حاجی مشغول برگزاری جلسه ای سیاسی با نخبگان است در حال نگارش این متن هستم. از دو ماه قبل شرکت نماینده مردم در مجلس در جلسات شورای اسلامی شهر و روستا در دستور کار بود و طبق هماهنگی اصلی ترین کار این هفته همین بود. تقاضایی که از سوی چند شورای اسلامی مطرح شده بود و ایشان تصریح داشت به جز چند روستای کم جمعیت (که البته در آینده ای نزدیک برگزار می شود) برنامه ریزی برای ۲۰ شهر و روستا انجام شد.

روز چهارشنبه ۱۳۹۲/۹/۲۰جلسه علنی مجلس شورای اسلامی پایان می پذیرد و رئیس وقت جلسه اعلام می کند هفته آینده مجلس جلسه علنی ندارد و تعطیل است.

آقای حاجی بر اساس برنامه بلافاصله عازم شرکت پارس خودرو می شود و از این شرکت که آقای محمدی (مدیر عامل سابق سایپا کاشان) به تازگی مدیریت آن را بر عهده گرفته است بازدید کند و قرار بازدید مدیر عامل این شرکت را از حوزه انتخابیه و بررسی استقرار یک واحد صنعتی در منطقه را با ایشان در میان بگذارد.

IMG_5794

شرکت در مراسم بزرگداشت آیت اله سید محمد باقر مصطفوی (ره) برنامه بعدی است و ایشان با خودرو راهی کاشان می شود. ما نیز به ایشان شب هنگام در محل مراسم ملحق می شویم، تا از حلقه مردم خارج شویم و از شهر بیرون آمده و به منزل برسیم نیمه های شب است.

IMG_5514

۶ صبح پنجشنبه ۱۳۹۲/۹/۲۱جهت انجام ملاقات مردمی عازم حبیب آباد می شویم و مراجعین را در دفتر گز ساعت ۸:۳۰ ملاقات می کنیم و راهی شاهین شهر می شویم. تعداد مراجعه کنندگان به این دفتر زیاد است و متأسفانه ساعت ۱۲ در دفتر را می بندیم تا کسانیکه داخل دفتر هستند موفق به ملاقات شوند.

 

 به سختی موفق به صرف ناهار می شویم چرا که باید ساعت ۱۴ در دفتر دستگرد خورزوق باشیم. به خاطر مشکلات اقتصادی حجم ملاقات کنندگان این دفتر افزایش پیدا کرده و به زحمت ساعت ۱۶:۰۵ به دفتر دولت آباد می رویم.

ساعت ۱۹ به عیادت آقای مرادمند مدیر قرض الحسنه بقیه الله (عج) شهر گز می رویم که چندی است بر اثر بیماری بستری است.

صبح جمعه ۱۳۹۲/۹/۲۲است و در حالیکه بیشتر در حال استراحت هستند به دولت آباد می رویم.

مدیر کل امور شهرستان های وزارت جهاد کشاورزی به دعوت آقای حاجی و برای بازدید از شهرستان برخوار و طرح مشکلات کشاورزان و رسیدگی به آنها به جهاد کشاورزی برخوار می آید (البته تعجب آقای فتاح الجنان که چرا روز تعطیل جمعه !! برای این کار در نظر گرفته شده جالب توجه است)

S1010036

۶:۴۵ صبح روز شنبه ۱۳۹۲/۹/۲۳به دعوت آقای حاج علی اکبری جهت پیگیری تکمیل سالن های ورزشی نیمه تمام شهرستان برخوار به اداره ورزش و جوانان می رویم.

IMG_5597

پس از آن قراری با یک سرمایه گذار (احداث کارخانه آرد برای دسترسی نانوایان خانگی کمشچه، حبیب آباد و علی آباد ملا علی) داریم و آقای حاجی عازم استانداری اصفهان می شود تا در جلسه شورای برنامه ریزی استان شرکت کند.

IMG_5598

ساعت ۱۱ صبح در خصوص مباحث درمانی شهرستان برخوار جلسه ای در دفتر آقای کمالی برنامه ریزی شده است و ۱۲:۳۰ از منطقه صنعتی علی آباد ملاعلی بازدید می کنیم.

IMG_5614

ساعت ۱۴ سرمایه گذار بحث خودرو در دفتر شاهین شهر گزارشی از پیشرفت کار ارائه می کند و ۱۴:۳۰ دردفتر انجمن خیرین مدرسه ساز حضور می یابیم.

IMG_5621

ساعت ۱۶ جلسه مربوط به گزارش پیگیری های پیشرفت و سرمایه گذاری هفتگی برگزار می شود و ۱۷:۱۵ با مردم مسجدالحسین(ع) خورزوق همنشین می شویم.

سخنرانی و پاسخ به سئوالات مردم به درازا می کشد.

ساعت ۶:۳۰ صبح یکشنبه آقای حاجی جلسه ای با نمایندگان استان دارد و ۹:۳۰ صبح طبق قرار قبلی در جلسه شورای اسلامی جهاد آباد مفادی را که باید در بودجه سال ۹۳ قرار گیرد به بحث می نشینیم.

IMG_5634

۱۱ صبح همین برنامه را در مورچه خورت داریم. ساعت ۱۴ قرار ملاقاتی را برای آقای حاجی با دکتر سبحانی مدیر جدید فولاد مبارکه ترتیب دادیم که به همراه ایشان سرمایه گذاری که از تهران به دفترمان آمده و بحث منطقه هوایی را پیگیر است همراهمان می شوند.

۱۵:۱۵ بازدید از جامعه المصطفی را در دستور کار داریم و بلافاصله راهی دولت آباد می شویم تا با آقای فلاحتیان راجع به سرمایه گذاری در منطقه صحبت کنیم.

ساعت ۱۹ از قبل با استاندار قرار ملاقاتی داریم و راجع به منطقه ویژه هوایی مذاکره می کنیم. سرمایه گذار اطمینان می یابد که مقامات استان نیز از وی حمایت خواهند کرد و البته پس از رفتن سرمایه گذار، آقای دکتر زرگر پور ساعتی با آقای حاجی خصوصی صحبت می کند.

مسأله مسکن مهر و درگیر شدن بیش از ۱۰ هزار خانوار دو شهرستان آن قدر مهم هست که وکیل مردم در مجلس همچنان برای احقاق حق مردم پافشاری کند. ساعت ۸ صبح دو شنبه ۱۳۹۲/۸/۲۵شورای مسکن شاهین شهر و میمه با حضور تعاونی ها تشکیل جلسه می دهد و ۱۰:۳۰ فرمانداری برخوار دست به کار می شود.

۱۳:۱۰ درباره طرح های مصوب سال ۹۳ با شورای اسلامی گرگاب در محل شورا به بحث می نشینیم و عین این برنامه را ۱۴:۳۰ خورزوق و ۱۵:۳۰ در دستگرد برگزار می کنیم. پس از جلسه دستگرد، طرح همنشینی با مردم را در مسجد ولی عصر(عج) این شهر اجرا می کنیم. ساعت ۲۰ به شورای اسلامی گز می رویم و در مورد طرح های مصوب سال ۹۳ این شهر مذاکره می کنیم.

صبح خیلی زود روز سه شنبه ۱۳۹۲/۹/۲۶عازم روستای محروم موته در منتهی الیه شمال غرب حوزه انتخابیه می شویم تا در جلسه شورای اسلامی شان شرکت کنیم و پس از موته این برنامه را در لای بید، حسن رباط، ونداده، وزوان و اذان برگزار می کنیم و همنشین مردم زیاد آباد در مسجد امام حسن مجتبی(ع) این روستا می شویم. برنامه شرکت در نشست شوراها را ساعت ۲۰ در میمه اجرا می کنیم و از بخش میمه باز می گردیم.

چهارشنبه بیست و هفتم آذر ماه است و شرکت در جلسات فوق العاده شورای اسلامی از ساعت ۷:۳۰ در علی آباد ملا علی آغاز می شود و بعد از آن در محسن آباد، شاپور آباد، کمشچه و دولت آباد ادامه پیدا می کند و طرح همنشینی با مردم در مسجد جامع حبیب آباد برگزار می شود و پس از آن در جلسه شورای اسلامی این شهر شرکت می کنیم.

ساعت حدود ۲۰ را نشان می دهد و مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان به دعوت آقای حاجی و برای پیگیری مسائل مربوط به مسکن به حبیب آباد می آید.

از علی آباد ملا علی، محسن آباد، و حبیب آباد مردم آمده اند و یکی یکی مسائل خود را مطرح می کنند. اوج این برنامه زمانی است که طلاب ساکن در مسکن مهر حبیب آباد حضور پیدا می کنند و تقریباً یک جلسه سفیران خدمت برایشان برگزار می شود. (ساعت حدود ۲۲ است و با عذر خواهی از آقای حاجی به خاطر حضور مهمانی خانوادگی از خدمتشان مرخص می شوم)

روز پنجشنبه ۱۳۹۲/۹/۲۸ساعت ۶ صبح و در حالیکه هوا کاملاً تاریک است به آقای حاجی ملحق می شویم تا ملاقات در دفتر بخش میمه را برگزار کنیم سپس به دفتر شاهین شهر می آئیم اگر چه رئیس دفتر نماینده از صبح همراه معاون وزیر راه و شهر سازی در امور مسکن مهر است امّا به دنبال طرح سوال آقای حاجی از آقای آخوندی و در جهت جلب نظر ایشان، آقای مهر آبادی به همراه مدیر کل راه و شهر سازی استان و معاونین ایشان در اثنای ملاقات مردمی شاهین شهر می آیند و حدود نیم ساعت با وی گفتگو می کنند.

ملاقات مردمی در دفاتر دستگرد و خورزوق و دولت آباد برگزار می شود و پس از آن برای حضور در مراسم یاد بود رزمنده بسیجی مرحوم حاج اسماعیل سرخیل (برادر شهید حمید سرخیل) به مسجد قائم (عج) خیابان نظامی شاهین شهر می رویم.

امروز جمعه نیز قبل از این جلسه هیأت تحریریه نشریه حماسه سازان با صاحب امتیاز نشریه (آقای حاجی) ملاقات کردند و قبل از نماز جمعه نیز قرار است با حضور در ورزشگاه تختی به برگزار کنندگان مسابقات کاراته نونهالان دست مریزاد بگوئیم.

IMG_5991

قضاوت با شما خواننده عزیز خدا وکیلی این چه هفته تعطیلی است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *