آخرین اخبار

گزارش آقای مهران عربی از دیدار آقای حاجی با مردم زیادآباد

دیشب آقای حاجی نماز مغرب و عشا را در مسجد امام حسن مجتبی ع و در کنار مردم زیادآباد خواندند. بعد از نماز مغرب و عشا آقای عباسعلی قنبریان چند آیه از قرآن مجید را تلاوت کردند. سپس آقای  محمد رضا یعقوبیان دهیار زیادآباد پیشنهاداتی را برای آقای حاجی داشتند که مطرح نموده و به […]

اشتراک گذاری
28 آذر 1392
کد مطلب : 11615

دیشب آقای حاجی نماز مغرب و عشا را در مسجد امام حسن مجتبی ع و در کنار مردم زیادآباد خواندند.

بعد از نماز مغرب و عشا آقای عباسعلی قنبریان چند آیه از قرآن مجید را تلاوت کردند.

سپس آقای  محمد رضا یعقوبیان دهیار زیادآباد پیشنهاداتی را برای آقای حاجی داشتند که مطرح نموده و به بیان مشکلات موجود در روستا پرداختند و از آقای حاجی خواستند که این مشکلات را پیگیری کرده و برای رفع آن اقدام نمایند.

از جمله پیشنهادات آقای یعقوبیان به نماینده محترم این بود که در جلساتی که تحت عنوان سفیران خدمت برگزار می گردد تعداد مصوبات کمتر باشد تا هم اولویتها بررسی شود و هم پیگیری مصوبات آسان تر بشود.

همچنین آقای یعقوبیان پیشنهاد دادند در مجلس قانونی به تصویت برسد که دهیاری ها هم بتوانند مانند شهر داری ها عوارض دریافت کنند. مانند عوارض ماشین و … . کدر صورت اجرایی شدن قدم مثبتی در بالارفتن درآمد و از طرفی ارائه ی خدمات بهتر خواهد بود.

در ادامه آقای طرماح احمدجو بخشدار محترم بخش میمه مسائلی را با مردم و آقای حاجی مطرح کردند و خواستار این شدند که برای این مسائل چاره اندیشی شود. ایشان مهم ترین مشکلی که منطقه را تهدید می کند کمبود اشتغال دانستند و گفتند نداشتن شغل مناسب در منطقه باعث مهاجرت مردم به شهرهای بزرگ شده است.

سپس آقای حاجی با مردم صحبت کردند و گفتند همان طور که قول داده بودیم هر پنج ماه در جمع مردم حاضر شویم به قولمان عمل کردیم. و اکنون بعد از پنج ماه در خدمت شما مردم عزیز هستیم . تا به مشکلات شما رسیدگی کنیم .

ایشان گفتند ما هر دو هفته یکبار در روزهای پنج شنبه در دفتر خودمان در میمه حاضر می شویم و پذیرای مراجعین هستیم و هرکس مشکلی دارد می تواند در این روزها مراجعه و مشکلاتش را به صورت حضوری برای ما بیان کند تا انشاءالله رسیدگی شود. ایشان افزودند جوانان بیکاری هم که متقاضی کار در شرکت های خصوصی هستند می توانند به ما مراجعه کنند تا آنها را به شرکت های خصوصی معرفی کنیم.

بعد از اتمام سخنان آقای حاجی مردم به صورت خصوصی با ایشان مشکلاتشان و مشکلات روستا را در میان گذاشتند.

همچنین آقای حاجی جلسه ای را هم با اعضای شورای اسلامی و دهیار محترم داشتند که در این جلسه اعضای شورا و دهیار محترم مشکلات پیش رو در طرح های نیمه کاره روستا را مطرح و از آقای حاجی خواستند که برای رفع این مشکلات اقدام لازم را انجام دهند.

یکی از مشکلات نیمه کاره ماندن سالن ورزشی روستا بود که آقای حاجی در این جلسه ارتباط تلفنی با مسئول اداره ورزش و جوانان استان اصفهان برقرار کرده و خواستار رسیدگی به این مشکل شدند. از دیگر مواردی که در جلسه ی خصوصی آقای حاجی از طرف دهیار و اعضای شورا مطرح شد می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

۱-اجرایی شدن هر چه سریعتر احداث ذخیره ی آب قنوات بالا و پایین

۲-آسفالت بلوار احداث شده حدفاصل روستا تا شهرک شهید قنبری که آقای دانایی ریاست محترم بنیاد مسکن قول آنرا قبلا به دهیار داده بودند.

۳-ایزولاسیون جویها و نهرهای قنات پایین.

۴-درخواست بودجه برای تسطیح و آماده کردن زمینهای چاه ملی جهت واگذاری.

۵-تغییر کاربری چاه آب شرب وسط روستا به کشاورزی

۶-تجهیز کتابخانه ی احداث شده در ساختمان فرهنگی امام رضا

۷-ارتقاء سویچ مخابرات جهت واگذاری خط تلفن در زیادآبادکه فعلا غیر ممکن است.

۸-پیگیری ارتقاءبخش به شهرستان

۹-واز همه مهمتر آقای دهیار عنوان نمودند که با وضعیت فعلی سیل مهاجرت جوانان بخاطر عدم شغل و درآمد در روستا بالا می باشد که باید چاره ای عاجل اندیشید که بهترین کار ایجاد اشتغال در روستا می باشد.آقای یعقوبیان برای اولین بار پیشنهاد ایجاد منطقه ی صنعتی در زیادآباد را مطرح کردند و عنوان نمودند آیا با کمک خدا و همت شما می توانیم روزی را ببینیم که زیادآبادمنطقه ی صنعتی داشته باشد و بتوانیم به جوانان و سرمایه گذاران زمین برای راه اندازی کارگاه واگذار کنیم.

آقای حاجی از نظر ایشان استقبال کردند و گفتند چنانکه بخواهید و موضوع از طرف بخشداری پیگیری شود من تمام مجوزهای لازم را برایتان اخذ خواهم کرد و راهکارهای اجرایی شدن این طرح را به بخشدار محترم ارائه نمودند و مقرر شد شورای اسلامی و دهیاری و بخشداری محترم موضوع را تا رسیدن به هدف پیگیری نمایند.

با تشکر از زحمات آقای مهران عربی و دوستان ایشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *