آخرین اخبار

سفر مشاور وزیر و مدیر کل امور استان های وزارت جهاد کشاورزی به شهرستان برخوار

در پی دعوت نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی، محمود فتاح الجنان روز جمعه ۲۲/۹/۱۳۹۲ ساعت ۹ صبح وارد شهرستان برخوار شد و در جلسه ای با حضور مسئولین و نمایندگان بخش کشاورزی مشکلات پیش روی کشاورزان بررسی شد. آقای حاجی در ابتدای این جلسه ضمن […]

اشتراک گذاری
24 آذر 1392
کد مطلب : 11549

در پی دعوت نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی، محمود فتاح الجنان روز جمعه ۲۲/۹/۱۳۹۲ ساعت ۹ صبح وارد شهرستان برخوار شد و در جلسه ای با حضور مسئولین و نمایندگان بخش کشاورزی مشکلات پیش روی کشاورزان بررسی شد.

آقای حاجی در ابتدای این جلسه ضمن عرض خیر مقدم به مشاور وزیر و مدیر کل امور استان های وزارت جهاد کشاورزی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان و سایر حضار، مشکلات عمده کشاورزان منطقه را ناشی از پائین رفتن سطح آب در چاه های عمیق و نا مطلوب شدن کیفیت آب عنوان کرد و افزود: بنده یادم هست در سال های ۵۰ یا ۵۱ در همه منازل برخوار در عمق ۴ یا ۵ متری آب بود و متأسفانه امروز این سطح به عمق ۲۵۰ متری تنزل پیدا کرده است. از طرفی مردم این دشت حاصلخیز اقدام به خرید آب کانال و انعقاد قرارداد رسمی با شرکت آب منطقه ای کرده اند و بر اساس آن و با هشدار جهاد کشاورزی اراضی خود را با اخذ وام تحت آبیاری قطره ای و مکانیزه برده اند امّا با کمال تأسف دولت به تعهد خود در تخصیص آب به کانال های بل و حاجی آباد عمل نکرد و اکنون کشاورزان هم بیکارند و هم بدهکار!

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم به اعتبار مورد نیاز برای تکمیل ساختمان خانواده جهاد کشاورزی در شهرستان برخوار هم اشاره ای داشت و اضافه کرد: اداره جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و آبخیزداری، دامپزشکی و شرکت های خدماتی در این شهرستان چشم امید به این ساختمان بسته اند تا با تکمیل آن انشاءاله همگی از مستأجری نجات یابند و با استقرار در این مجموعه با خیال راحت و با فضایی بهتر خدمت رسانی کنند.

آقای حاجی، عدم استمهال تسهیلات کشاورزان، افزایش ناگهانی قبض برق چاه ها، گرانی کود، سم و پلاستیک مورد نیاز کشت زود هنگام را از دیگر دغدغه های زحمتکشان این قشر مظلوم دانست و عدالت آقای قاسمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در تقسیم اعتبارات خشکسالی را مرهمی نا چیز بر دردهای پیوسته کشاورزان این منطقه توصیف کرد.

پس از سخنان نمایندگان دامداران و کشاورزان و رؤسای ادارات جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و دامپزشکی، آقای فتاح الجنان قول داد مسائل مطرح شده در این جلسه را با وزیر در میان گذاشته و در راه مرتفع شدن آنها تلاش کند.

در پایان این جلسه آقای قاسمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، ضمن تشکر از آقای حاجی برای تشکیل جلسه، کشاورزان برخوار را از سخت کوش ترین و متخصص ترین ها دانست و گفت: موارد مطرح شده را یادداشت کردم و در اولین فرصت نسبت به آنها تدبیر خواهم کرد. در بحث آب و اعتبارات نیز این منطقه را مد نظر قرار خواهم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *