آخرین اخبار

حاجی دلیگانی: دولت برای جبران عقب‌ماندگی دو سال گذشته، در بودجه ۹۳ به طرح‌های عمرانی توجه کند

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر لزوم پیش‌بینی فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها در بودجه سال آینده، گفت که اگر دولت به سمت اجرای مرحله دوم هدفمندی نرود، نوعی بازگشت به عقب را در این زمینه شاهد خواهیم بود.   حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: […]

اشتراک گذاری
18 آذر 1392
کد مطلب : 11486

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر لزوم پیش‌بینی فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها در بودجه سال آینده، گفت که اگر دولت به سمت اجرای مرحله دوم هدفمندی نرود، نوعی بازگشت به عقب را در این زمینه شاهد خواهیم بود.

 

حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: دولت باید بتواند سهم اعتبارات جاری و هزینه‌ای را کاهش دهد و توجه ویژه‌ای‌ به نیازهای پروژه‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای (عمرانی) در سال ۹۳ داشته باشد تا هم عقب‌ماندگی دو سال گذشته در این زمینه جبران شود و هم از مشکلاتی که به تبع آن به وجود آمده رهایی پیدا کنیم.

 

وی با اشاره به برنامه دولت برای ارائه به موقع لایحه بودجه ۹۳، تصریح کرد: ارائه بودجه در زمان قانونی باعث می‌شود که بررسی و تصویب آن در مجلس هم فرآیند قانونی خود را طی کند و نمایندگان تا پیش از پایان سال فرصت بررسی و تصویب بودجه را خواهند داشت اگر هم شورای نگهبان ایراداتی را به بودجه وارد کند، فرصت بررسی ایرادات هم فراهم است و می‌شود قانون را از روز اول سال آینده به اجرا درآورد.

 

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس، ارائه به موقع لایحه بودجه به مجلس را موجب ایجاد انضباط مالی عنوان و خاطرنشان کرد: این کار همچنین موجب می‌شود که پروژه‌های عمرانی در فصل مناسب و با بهره‌وری بیشتری اجرا و تکمیل شود.

 

حاجی‌دلیگانی درباره نحوه پیش‌بینی هدفمندی یارانه‌ها در بودجه سال آینده نیز گفت: دولت باید در این مسیر نیازهای اقشار پایین جامعه را مدنظر قرار دهد، چرا که در حال حاضر بخش اعظمی از جامعه روی مبلغ دریافتی یارانه حساب باز کرده‌اند و زندگی‌شان را به آن گره زده‌اند.

 

وی اضافه کرد: طبیعتا دولت باید برای اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها پیشنهاد خود را ارائه کند زیرا اگر مرحله دوم در سال آینده هم اجرا نشود، همین مقداری که تاکنون از هدفمندی اجرا شده نتیجه آنچنانی نخواهد داشت و حتی به نوعی بازگشت به عقب است.

 

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه جلسه مشترک رسمی بین دولت و کمیسیون برنامه و بودجه برای مشورت درباره لایحه بودجه ۹۳ وجود نداشته، در عین حال گفت که دولت از نظرات برخی نمایندگان به صورت پراکنده استفاده کرده است.

 

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *