آخرین اخبار

در مخالفت با طرح احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی: آقای حاجی خواستار ارائه لایحه تشکیل سازمان مدیریت و برنامه ریزی توسط دولت شد+صوت

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس در مخالفت با طرح احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گفت: وظایف راهبردی این سازمان در طرح احیای آن مورد توجه قرار نگرفته است. عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در مخالفت با طرح احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی که در جلسه علنی […]

اشتراک گذاری
17 آذر 1392
کد مطلب : 11457

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس در مخالفت با طرح احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گفت: وظایف راهبردی این سازمان در طرح احیای آن مورد توجه قرار نگرفته است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در مخالفت با طرح احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی که در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در دستور کار قرار گرفت، با اشاره به اینکه اصل ۱۲۶ قانون اساسی مأموریت اداره امور استخدامی کشور را بر عهده رئیس‌جمهور قرار داده است، گفت: اینکه رئیس‌جمهور محترم طرح احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را به صورت یک لایحه به مجلس شورای اسلامی ارائه کند بسیار بهتر از آن است که این طرح از سوی نمایندگان مجلس تصویب شود و عملاً پیش‌دستی در این باره اتفاق بیفتد.

وی با اشاره به وظایف مهم سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گفت: در این طرح توجه کافی به مسئولیت‌های راهبردی این سازمان از جمله هماهنگ کردن تصمیمات دولت با اهداف عالیه جامعه اسلامی و راهبردهای متناسب با آن که از سوی شوراهای عالی در کشور تصمیم‌گیری و از سوی رهبری ابلاغ شده است انجام نشده است.

آقای حاجی ادامه داد: همچنین درک عمیقی از راهبردها و نگاه‌ بلندمدت به افق توسعه با بودجه‌های سالانه مسئله دیگری است که باید به آن توجه شود.

ایشان گفت: اگر بخواهیم در روند توسعه کشور بر اساس الگوی پیشرفت ایرانی اسلامی حرکت کنیم و تحولی در فضای کشور ایجاد شود باید به این نکات توجه کنیم.

وی همچنین عدم توجه به رسالت ثبات‌آفرینی در تشکیل این سازمان و همچنین کمرنگ بودن توجه به سرمایه انسانی را از جمله دلایل دیگر مخالفت خود با طرح احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی عنوان کرد.

حجت‌‌الاسلام انصاری در صحن علنی مجلس:

دولت با این طرح به صورتی که ارائه شده موافق نیست.

انصاری درباره نظر دولت در خصوص این طرح هم اظهار داشت: دولت با این طرح به صورتی که ارائه شده موافق نیست.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به اصل ۱۲۶ و ۱۲۴ قانون اساسی خاطرنشان کرد: در برنامه‌های آقای روحانی این وجود دارد که سازمان مدیریت احیا شود اما نحوه احیای این سازمان و شرح وظایف آن بر اساس اختیارات قانونی باید از سوی رئیس‌جمهور طراحی شود و در جایی که نیاز است لایحه‌ای ارائه شود.

وی با بیان اینکه طرح فعلی ادغام دو معاونت و تشکیل یک سازمان موردقبول دولت نیست، تصریح کرد: دولت هنوز به جمع‌‌بندی ابقاء این دو سازمان یعنی معاونت مربوط به امور استخدامی و معاونت مربوط به بودجه نرسیده است.

انصاری همچون اظهار داشت: برخی از کارشناسان چه در دولت و چه در مجلس معتقدند امور استخدامی با بودجه یک ماهیت دارد و باید در یک سازمان باشد و برخی دیگر از کارشناسان بر این عقیده‌اند که ادغام این دو سازمان موجب پدید آمدن مشکلاتی خواهد شد و یک مبحث مبحث دیگر را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور ضمن قدردانی مجدد از طراحان طرح مذکور اظهار داشت: دولت به دلیل اینکه درباره ادغام این دو معاونت کار کارشناسی انجام نداده با طرح مخالف است هرچند این طرح بار مالی نیز به دولت تحمیل می‌کند.

وی در پیشنهادی خواستار بررسی این طرح بدون فوریت شد تا پس از تصویب طی جلساتی مشترک بین دولت و مجلس، دولت نیز نظر خود را در این زمینه اعلام کند.

لطفا جهت دانلود صدا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *