آخرین اخبار

سومین همایش حماسه سازان باشکوه فراوان برگزارشد+ تصاویر

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی جمعه ۱۵/۹/۱۳۹۲ در جمع اعضای گروه های مشورتی محلی خود در شهر ها و روستا های حوزه انتخابیه در قالب همایش حماسه سازان حضور یافت. همایش حماسه سازان که با حضور اعضای گروه های مشورتی آقای حاجی هر شش ماه […]

اشتراک گذاری
17 آذر 1392
کد مطلب : 11451

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی جمعه ۱۵/۹/۱۳۹۲ در جمع اعضای گروه های مشورتی محلی خود در شهر ها و روستا های حوزه انتخابیه در قالب همایش حماسه سازان حضور یافت.

همایش حماسه سازان که با حضور اعضای گروه های مشورتی آقای حاجی هر شش ماه یک بار برگزار می گردد این بار سومین همایش همزمان با اذان مغرب و عشاء آغاز شد.

نماز جماعت مغرب و عشاء، تلاوت آیاتی از کلام اله مجید و سرود جمهوری اسلامی ایران برنامه های آغازین این همایش بود.

مرثیه سرایی مداح اهل بیت(ع) به مناسبت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبداله الحسین(ع) فضای معنوی را فراهم نمود.

سپس آقای حاجی به ارائه سخن پرداخت.

ایشان ضمن تبریک میلاد امام محمد باقر(ع) به اعضای گروه های مشورتی که از تمامی نقاط دو شهرستان در این همایش حضور داشتند خیر مقدم گفت و از تقبل زحمت سفر تشکر کرد.

عضو هیأت رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس نهم به مقطع بسیار مهم و حساس فعلی کشور اشاره نمود و افزود: علت برگزاری این جلسه در این مقطع احساس وظیفه بود که بنده را برآن داشت تا در خصوص مذاکرات ژنو و موضوع هسته ای که در این مقطع بسیار مهم و حساس برای کشورمان رقم می خورد نکاتی را بیان کنم.

در ادامه ایشان به تشریح پیش نویس توافق نامه ژنو در مذاکراتی که گذشت پرداخت.

پاسخگویی به سوالات حاضرین برنامه پایانی بود.

اولین سوالی که آقای حاجی به آن پاسخ گفت در خصوص اقدامات انجام شده مجلس در قبال توافق نامه بود. وکیل مردم در مجلس شورای اسلامی به تهیه طرحی اشاره کرد و گفت: طرحی را تهیه کردیم و در آن دولت را موظف به رعایت بعضی از خطوط قرمز کردیم و بنده نیز از امضاء کنندگان این طرح بودم.

دومین سؤال مطرح شده هدف مجلس از فراخوان ۱۲ تن از وزرای دولت را پرسیدهبود و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس یک دستگاه نظارتی است و وظیفه ذاتی آن اقتضا می کند. فراخوان وزیر به معنای برخورد نیست بلکه به معنای روشن شدن خواسته های مردم است.

ایشان سؤال خود از وزیر محترم نیرو و وزیر محترم نفت را متذکر شد و افزود: بنده به علت عدم اختصاص گاز به نیروگاه شهید منتظری و ایجاد آلودگی با استفاده از سوخت مازوت که روزانه ۴۰۰ تن گوگرد در فضای این دو شهرستان رها می کند از این دو وزیر سؤال کردم.

چه مقدار از بودجه سال ۹۲ تخصیص می یابد؟ سوال دیگری بود که سخنگوی فراکسیون کارشناسی طرح ها و لوایح در پاسخ به آن گفت: در استان اصفهان تا کنون ۳% تخصیص داده شده و در کل از ۳۷ هزار میلیاردی که در بخش عمرانی در بودجه آمده بود کمتر از ۱۰ هزار میلیارد محقق شود.

ایشان در پاسخ سوال دیگری که پرسیده بود آیا گفته های رئیس محترم جمهوردر مورد خالی بودن خزانه و فقیر بودن دولت یازدهم صحت دارد یا نه؟ گفت: خزانه ما خالی نیست چرا که گزارش دریافت و پرداخت خزانه به صورت هفتگی برای اعضای کمیسیون بودجه ارسال می شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم عدم پیگیری بدنه دولت جهت تحقق بودجه در حد فاصل دولت دهم و یازدهم را یادآورشد و ادامه داد: در ماه های گذشته آن طور که باید محقق نشده و به طور معمول باید از یک طرف درآمد کسب کرد و از طرف دیگر هزینه کرد و اگر درآمدی نباشد بالطبع هزینه هم نمی توان کرد.

آقای حاجی کاهش فروش نفت در ماه های اخیر را دیگر عامل کاهش درآمد دولت عنوان و افزود: انتخاب آقای قاسمی وزیر سابق نفت به عنوان مشاور آقای جهانگیری معاون محترم اول رئیس جمهور توسط ایشان به جهت رفع این مشکل بود.

چرا مصوبات سفیران خدمت نتیجه عملی کمتری داشت و در مکاتبات اداری مانده است؟ سوال پنجمین سوالی بود که نماینده مجلس در کارگروه اشتغال استان در پاسخ به آن اظهار داشت: دو مشکل در این جهت وجود دارد که اولین نکته همان قفل شدن در مکاتبات اداری است و دومین نکته وضعیت بودجه است. در سال ۹۱ بودجه محقق نشده است لذا اعتباری که برای پروژه های استانی که عمدتاً همین مصوبات سفیران خدمت تخصیص داده نشد و امسال نیز متأسفانه همین وضعیت را داشته ایم.

ایشان به تلاش های خو در اخذ اعتبار برای عملیاتی شدن پروژه های عمرانی از جمله مصوبات سفیران خدمت اشاره نمود و افزود: با وجود کاهش بودجه عمرانی در کشور بنده مرتباً جهت اخذ اعتبار پیگیری کرده ام و همچنین دو نفر را جهت پیگیری مصوبات قرار داده ایم.

سوال بعدی که حاضرین در جلسه از وکیل خود در مجلس شورای اسلامی پرسیدند این بود که چرا پرونده هسته ای را از شورای عالی امنیت ملی به وزارت خارجه منتقل شد و ایشان این امر را در راستای تدبیر دولت یازدهم دانست.

آیا غنی سازی ۲۰% و پیشرفت هسته ای کشور در دولت نهم و دهم اتفاق افتاده یا نه؟ ششمین سوالی بود که پرسیده شد و آقای حاجی گفت: مباحث هسته ای در قالب مصوبات شورای عالی امنیت ملی پیش می رود ولی ممکن است در نحوه اجرا دولت های مختلف روش جدیدی ابداع کنند اما در اصل مباحث تدابیری است که در قالب کلیات نظام اتخاذ می شود.

چرا با وجود امتیازاتی که ایران به کشورهای ۱+۵ داده است هنوز اسرائیل ناراحت است؟ سوال دیگر حاضرین بود و عضو هیأت رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس برای این ناراحتی را دوتعبیر عنوان کرد که یکی ناراحتی واقعی ست و دیگری نقش بازی کردن این رژیم صهیونیستی است.

سوال هشتم حضار در خصوص همکاری کشوهای عضو NPT با آژانس انرژی اتمی است است و آقای حاجی پاسخ داد: به اندازه ای که کشور ما عرصه را در اختیار آنها قرار داده ایم کشورهای عضو انجام نداده اند. ولی این را باید دانست که آنها با اصل نظام ما مشکل دارند و بحث هسته ای بهانه است.

آیا گروه ۱+۵ محدودیت هایی فراتر از آنچه نسبت به دیگر اعضای NPT اعمال می کنند می خواهند نسبت به کشورمان اعمال کنند؟ سوالی بود که عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ضمن تأیید مطلب عنوان شده، گفت: برخی از مواردی که در توافقنامه آمده است فراتر از NPT است.

چرا طرح دو فوریتی منع اشتغال بازنشستگان در جلسه ای رأی آورد ودرجلسه بعدی کلیات آن رانمایندگان تایید نکردند؟ سوال دیگری از حاضرین بود و عضو هیأت رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس به ذکراین نکته بسنده کرد که متاسفانه لابی گری یکی از واقعیات است.

آیا مجلس نباید این توافقنامه را به رأی بگذارد؟ دهمین سوالی بود که از نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی سوال شده بود و ایشان بر عدم امضاء این پیش نویس تأکید کرد و گفت: چون هنوز امضاء نشده است امکان به رأی گذاشتن آنها در مجلس نیست.

چرا اکثر پرسنل ادارات شهرستان ها افراد غیر بومی هستند؟ یکی دیگر از سؤالات پرسیده شده بود که نماینده قوه مقننه در کارگروه اشتغال استان به همجوار بودن این دو شهرستان با مرکز استان اشاره نمود و افزود: به دلیل این همجواری و عدم انتقال افراد به مرکز استان بلافاصله همگی به نزدیکترین نقطه به مرکز که این دو شهرستان هستند انتخاب می کنند.

پروفسور میرخانی (جانباز دانشمند برتر جهان) و آقای جهانگیری عضو شورای اسلامی شهر اصفهان مهمانان ویژه این مراسم بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *