آخرین اخبار

در جلسه شورای اداری شهرستان شاهین شهر و میمه چه گذشت ؟

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی شنبه ۲/۹/۱۳۹۲ در جلسه شورای اداری شهرستان شاهین شهر و میمه شرکت کرد. آقای حاجی در ابتدای سخنانش از آقای هادی زاده فرماندار محترم شهرستان به خاطر تشکیل جلسه در خارج از وقت اداری تشکر کرد و همچنین پیشنهاد داد […]

اشتراک گذاری
06 آذر 1392
کد مطلب : 11290

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی شنبه ۲/۹/۱۳۹۲ در جلسه شورای اداری شهرستان شاهین شهر و میمه شرکت کرد.

آقای حاجی در ابتدای سخنانش از آقای هادی زاده فرماندار محترم شهرستان به خاطر تشکیل جلسه در خارج از وقت اداری تشکر کرد و همچنین پیشنهاد داد جهت ارتقاء محتوای سخنرانی ها از مدیران شرکت کننده در جلسه شورای اداری نظر سنجی شود.

عضو هیأت رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس نهم با گرامیداشت هفته بسیج، سخنان مقام معظم رهبری(مدظله) در جمع ۵۰ هزار نفری فرماندهان بسیج را بسیار جامع و کامل عنوان کرد و با بیان فرازی از سخنان ایشان که فرمودند « بسیج، برای دوستان نظام و انقلاب و کشور، مایه خرسندی و امید و اعتماد، و برای بدخواهان و دشمنان و کینه ورزان نظام اسلامی، مایه بیم و هراس است. » گفت: انشاءاله همه ما عملاً در جهت تقویت این نهاد مقدس آنچه در توان داریم انجام دهیم و بسیجیان عزیز هم با اجرای فرامین آقا و از جمله نکاتی مانند صبر و بردباری که در همین سخنرانی بسیجیان را سفارش نمودند شاهد تشکیل بسیج دهها میلیونی باشیم.

آقای حاجی در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح مذاکرات ژنو گفت: آمریکایی ها به نتیجه رسیده اند که باید با ایران به توافق برسند اما دو مشکل دارند که یکی رژیم صهیونیستی و صهیونیست جهانی است و دیگری مشکلات داخلی آمریکاست و لذا مصالحه در این موضوع هستند ولی در ظاهر نیاز خود به مذاکره با ایران را نشان نمی دهند.

ایشان به مواضع مقام معظم رهبری در خصوص مذاکرات ژنو اشاره نمود و گفت: مقام معظم رهبری در سخنان خود تأکید کردند در این مذاکرات خطوط قرمز نظام بایستی رعایت شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در بخش بعدی سخنان خود عمل به تعهدات رادردستگاه اجرایی یادآور شد و افزود: دولت هایی که که در نظام اسلامی هستند دانه های یک تسبیح هستند که به دنبال هم قرار دارند که هر کدام موفقیت ها و ضعف هایی دارد اما در طول فعالیت خود تعهداتی در خارج و داخل کشور ایجاد می کنند که با تغییر دولت ها نباید از بین برود.

آقای حاجی ادامه داد: امروز با پدیده ای به نام مسکن مهر روبرو هستیم و نمی توانیم بگوییم که مسکن مهر مربوط به دولت قبل است و به این دولت مربوط نیست. مردم نمی پذیرند و می گویند این دولت ها در یک نظام هستند.

ایشان با اشاره به طرح سوال خود از وزیر محترم راه و شهر سازی در خصوص تعیین تکلیف مسکن مهر و مشکلات ایجاد شده برای مردم اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که گریبان ۸۰۰۰ هزار خانواده در دو شهرستان و حدود  ۶۰۰۰ خانواده را در این شهرستان گرفته مسکن مهر است که متأسفانه در این شهرستان با تأخیر شروع شده و الان هم که مراحل پایانی را طی می کنیم شاهد آن هستیم که بعضی از وزراتخانه ها به تعهدات خود پایبند نیستند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به افزایش مبلغ رهن و اجاره مسکن و مشکلات پیش آمده برای مردم اشاره کرد و گفت: دولت با افزایش وام مسکن مهر و تحویل آن که شاهدیم ۹۰% تکمیل شده می تواند از این افزایش قیمت جلوگیری کند. تکمیل خدمات این پروژه ها نیز جزء تعهدات دولت بوده که باید مورد توجه قرار گیرد.

ایشان وعده های عمل نشده در تحویل مسکن مهر را مورد اشاره قرار داد و گفت: بعضی از مسئولین مربوطه هر سه ماه یک بار می گویند تا سه ماه دیگر و این قدر این سه ماه ها تکرار شده که مردم دیگر هیچ اعتمادی ندارند.

پنجمین بخش سخنان نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای در خصوص ارتقاء امنیت در شهرستان بود.

آقای حاجی ضمن تأکید بر اینکه ارتقاء امنیت اولیه ترین خواسته طبیعی مردم از حاکمیت است گفت: در هر شهر یا محلی که در بین مردم حضور می یابم یکی از مسائلی که مطرح می کنند ارتقاء سطح امنیت است. البته من به مشکلات نیروی انتظامی اشراف دارم و در مجلس و اخذ بودجه دفاع می کنم ولی مردم انتظار دارند تدابیری اتخاذ کنید.

تاکید بر اجرای مصوبات سفیران خدمت بخش دیگر سخنان این عضو کمیسیون بودجه مجلس بود.

ایشان به جلسات اخیر پیگیری مصوبات سفیران خدمت اشاره نمود و گفت: در آن جلسات جهت زمان اجرای دور دوم طرح سفیران خدمت تصمیماتی گرفته شد و انتظار داریم در این دور از جلسات کارهایی را که باید انجام می دادیم به اتمام رسیده باشد. البته شاید مصوباتی نیز باشد که به دلیل کمبود بودجه قادر به انجام نشده باشد ولی اکثر مصوبات سفیران خدمت قابل انجام است و ما هم انتظار داریم این کارها با کیفیت انجام شده باشد.

عضو هیأت رئیسه فراکسیون مجلس نهم  به انتصاب شهرداران همه شهرهای شهرستان اشاره نمود و ضمن تأکید بر فضای همدلی بین اعضای شوراهای اسلامی و شهرداران جهت خدمت به مردم افزود: مردم غیر از خدمت از ما چیز دیگری را نمی پسندند و اختلاف در بین اعضا مایه نا امیدی مردم است ما باید بدانیم در نا امید کردن مردم سهم داریم.

آقای حاجی به سلایق مختلف در یک گروه اشاره نمود و اظهار داشت: مردم از ما انتظار اختلاف ندارد و می خواهند همه ما دست در دست هم جهت خدمت به آنها بکوشیم و از این جهت خوشحال می شوند.

نماینده قوه مقننه در کارگروه اشتغال استان به مسأله سرمایه گذاری در شهرستان اشاره نمود و گفت: در بحث سرمایه گذاری ما هنوز چابک نیستیم و باید از فرصت های قانونی استفاده کنیم.

مشکل گرانفروشی و تفاوت قیمت ها نکته دیگری بود که آقای حاجی خواستار رفع آن بود.

ایشان گفت:  یکی از دغدغه های مردم به خصوص مردم شاهین شهر گرانفروشی و تفاوت قیمت هاست و دستگاه های ذیربط باید جهت رفع این اقدامات جدی انجام دهند.

ریزش هایی که در مسیر خطوط فاضلاب در شاهین شهر رخ داده باعث شد آقای حاجی خواستار تشکیل ستاد بحران در این خصوص شود.

آقای حاجی به فرو ریزی مسیر فاضلاب در شاهین شهر اشاره نمود و افزود: مردم در شهری زندگی می کنند که هر لحظه امکان دارد یکی از مسیرهای فاضلاب فرو بریزد.

ایشان با بیان اینکه باید مسائل را به خوبی منتقل کنید گفت: انتظار من این است که مسئولین آنچه وجود دارد را به خوبی به مدیران بالادستی منتقل کنند.

کشاورزان در شش ماه دوم سال در استمهال وام های کشاورزی بلاتکلیف هستند.

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس نهم گفت: کشاورزانی که در این سال ها به دلیل خشکسال نتوانسته اند درآمدی کسب نمایند و الان به دلیل پرداخت نکردن وام ها منتظر استمهال وام های خود هستند که البته در شش ماهه اول سال این امر محقق شد و لی در شش ماهه دوم مردم در بلاتکلیفی مانده اند و بایستی که هر چه زودتر این مشکل مرتفع گردد.

مردم به ارائه خدمات در بیمارستان گلدیس نمره خوبی نمی دهند.

مشکلات بهداشتی درمانی نکته دیگری بود که آقای حاجی به آن اشاره کرد و افزود: بنده در این خصوص به وزیر بهداشت نیز تذکر دادم و خواستار پاسخگویی ایشان شدم. ارائه خدمات در بیماستان گلدیس و بیمارستان بخش میمه وضع خوبی ندارد و اگر از شهروندان شاهین شهر در خصوص وضعیت بیمارستان گلدیس سوال شود مردم نمره خوبی به این بیمارستان نمیدهند.

ایشان به ارائه خدمات درمانی در شهر گز اشاره نمود و اظهار داشت: از لحاظ مسائل درمانی در این شهر شهرمنده مردم هستیم.

از مدیرانی که پیامک هایی که توسط مردم ارسال میشود را پیگیری می کنند تشکر می کنم.

در آخر این جلسه از دو پدر معزز شهید و دو آزاده عالی مقام و برگزیدگان کنکور سراسری تقدیر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *