آخرین اخبار

آقای حاجی : اخلال گری فرانسه تاکتیکی بود

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس گفت: مخالفت فرانسه با روند مذاکرات، اقدامی تاکتیکی و هماهنگ شده با آمریکا برای امتیازگیری بیشتر از ایران بود. به گزارش رویش نیوز، حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با فارس، پیرامون روند مذاکرات ژنو ۵ و اخلالگری کشور فرانسه در عدم رسیدن به نتیجه دو جانبه اظهار داشت: ایران در کل […]

اشتراک گذاری
22 آبان 1392
کد مطلب : 11207

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس گفت: مخالفت فرانسه با روند مذاکرات، اقدامی تاکتیکی و هماهنگ شده با آمریکا برای امتیازگیری بیشتر از ایران بود.

به گزارش رویش نیوز، حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با فارس، پیرامون روند مذاکرات ژنو ۵ و اخلالگری کشور فرانسه در عدم رسیدن به نتیجه دو جانبه اظهار داشت: ایران در کل اهل مذاکره بوده و هست.

وی عنوان کرد: از تیم مذاکره کننده ایرانی، کمال حمایت و پشتیبانی را تا احقاق حقوق مردم خواهیم داشت اما تاسف می‌خوریم از این‌که آمریکاییان به وسیله خودشان و در طراحی داخلی و از قبل پیش‌بینی‌شده، فرانسه را تحریک کردند که در مقابل ایران بایستد یا این‌که این کشورهای غربی چنان غیرمستقل هستند که برای پاسخگویی به رژیم صهیونیست چنین اخلالگری را در روند حصول نتیجه انجام دادند.

عضو فراکسیون اصولگرای مجلس نهم عنوان کرد: مخالفت فرانسه با روند مذاکرات، اقدامی تاکتیکی و هماهنگ با دیگر کشورهای غربی و آمریکا جهت امتیازگیری بیشتر از ایران بود اما در هر حال برای کشوری که در شورای امنیت دارای حق وتو بوده و خود را از بازی‌گردانان تحولات سیاسی دنیا قلمداد می‌کنند، ننگ‌آور است که مقامات سیاسی این کشور تا این حد تحت تاثیر زنجیره در هم تنیده لابی‌های صهیونیستی قرار بگیرند.

وی گفت: ما مذاکرات را تا تامین کامل منافع ملی ادامه می‌دهیم و چنانچه برای ایران، روشن شود که گروه ۱+۵ می‌خواهند از روند مذاکرات منافع خود را تامین کنند و ما در آن وقت تصمیم جدی را اتخاذ می‌کنیم.

حاجی‌دلیگانی با توضیح این‌که ایران امکانات و اختیاراتی را دارد که در مقابل آن‌ها بایستد و هرگز سر تسلیم در برابر آن‌ها فرود نیاورد.

وی افزود: رژیم اشغالگر قدس قصد دارد، همان طوری که در امر سوریه تمام تلاش خود را برای شکستن جبهه مقاومت کرد و البته موفق هم نشد، علیه ایران در عرصه مذاکرات ژنو ۵ نیز همان اقدامات را انجام دهد.

عضو فراکسیون اصولگرای مجلس نهم اظهار داشت: ما مطمئنیم همه توطئه‌های رژیم اشغال‌گر قدس در قبال ایران منجر به شکست می‌شود.

وی در توصیه‌ای به تیم مذاکره کننده ایرانی گفت: تیم مذاکره ایرانی باید بداند ملت ایران از آن‌ها حمایت می‌کند و قهرمانانه در صحنه مذاکره بایستند و حقوق ملت ایران را بگیرند.

حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب با موضع‌گیری‌های اخیرشان بیش‌ترین حمایت را از گروه تیم مذاکره کننده داشتند بنابراین از سر موضع مقتدرانه پیش بروند و به نتیجه برسند و هرگز از موضع حق خود کوتاه نیایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *