آخرین اخبار

حاجی‌دلیگانی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران: بودجه ۹۳ متناسب با نرخ تورم باشد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درتشریح الزامات بودجه‌نویسی سال۹۳ از سوی دولت گفت: دولت باید در بودجه‌نویسی سال ۹۳ در نظر داشته باشد که آن را براساس اقتصاد مقاومتی تنظیم کند و این مهم متناسب با نرخ تورم باشد. “حسینعلی حاجی‌دلیگانی” نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در گفتگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه […]

اشتراک گذاری
16 آبان 1392
کد مطلب : 11177

1712093ح_268

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درتشریح الزامات بودجه‌نویسی سال۹۳ از سوی دولت گفت: دولت باید در بودجه‌نویسی سال ۹۳ در نظر داشته باشد که آن را براساس اقتصاد مقاومتی تنظیم کند و این مهم متناسب با نرخ تورم باشد.

“حسینعلی حاجی‌دلیگانی” نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در گفتگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران، در تشریح الزامات بودجه‌نویسی سال۹۳ از سوی “دولت تدبیر و امید”، گفت: دولت باید در بودجه‌نویسی سال ۹۳ در نظر داشته باشد که آن را براساس اقتصاد مقاومتی تنظیم کند.

وی در ادامه با بیان اینکه اقتصاد باید بتواند انعطاف لازم را در هر شرایطی که برای کشور به‌وجود می‌آید، داشته باشد، افزود: بر اساس ماده ۲۱۹، بودجه باید عملیاتی نوشته شود چراکه دولت از سال سوم برنامه براساس قانون مکلف است که بودجه را به صورت عملیاتی تنظیم کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: دولت یازدهم باید ضمن برطرف کردن معایب بودجه سال گذشته، بودجه‌ای بنویسد که در آن افراد بیشتری در تامین درآمد شرکت داشته باشند، این مهم نیز مستلزم‌ آن است که عمق درآمدها به نسبت میزان توانایی و قابلیت‌های پرداخت مالیات و عوارض تعریف شود، همچنین بودجه بایستی متناسب با نرخ تورم افزایش پیدا کند.

حاجی‌ دلیگانی خاطرنشان کرد:‌ دولت در بودجه‌نویسی سال ۹۳ باید توجه ویژه‌ای به اتمام پروژه‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای داشته باشد که متاسفانه به صورت آثار باستانی درآمده و هزینه‌های هنگفتی را به کشور تحمیل کرده است.

وی با اشاره به جلسه روز (سه‌شنبه ۱۴ آبان) کمیته اقتصادی کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: طرح حذف بند ۵۸ قانون بودجه سال ۹۲ در این کمیته مطرح بود که همین بند به عنوان بند ۵۱ در لایحه دولت وجود داشته و برای تصویب آماده می‌شد، در حال حاضر نیز در قالب یک طرح ارائه شده است اما وقتی از دولت در این خصوص توضیح خواستیم آنها اختلاف‌نظر داشتند.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در پایان اظهار داشت:‌ دولت باید در تنظیم بودجه سال ۹۳ یکپارچگی داشته باشد و به نحوی عمل کند که همه دولت حرفش یکی باشد و اختلافی در داخل وجود نداشته باشد.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *