آخرین اخبار

یک روز تعطیل! امروز عیدالله الاکبر،عید سعید غدیر است.

ساعت ۸ صبح است و با امید باینکه مزاحمتی دراین ساعت برای جانباز نباشد طبق قرار قبلی دیدار از ۴ جانباز ۷۰درصد دفاع مقدس را آغازمی کنیم. حاج محمد قربانی اولین جانبازی است که یک چشم خود را از دست داده است ولی با رویی گشاده از آقای حاجی استقبال می کند دلش پر است […]

اشتراک گذاری
03 آبان 1392
کد مطلب : 11023

ساعت ۸ صبح است و با امید باینکه مزاحمتی دراین ساعت برای جانباز نباشد طبق قرار قبلی دیدار از ۴ جانباز ۷۰درصد دفاع مقدس را آغازمی کنیم.

حاج محمد قربانی اولین جانبازی است که یک چشم خود را از دست داده است ولی با رویی گشاده از آقای حاجی استقبال می کند دلش پر است از مشکلات ولی دیدار با نماینده مردم، دلخوشی  اوست! اذعان می کند که این دیدار برایش مهمتر از طرح مشکلات جامعه ایثارگران است علی الحال دو سه نکته را می گوید و آقای حاجی طبق روالی که دارد فی المجلس با مسئولین مربوطه برای پیگیری موضوعات تماس حاصل می کند.

 از منزل آقای قربانی دور می شویم و به دیدار جانبازی می رویم که هر دو چشم خود را در جنگ تحمیلی از دست داده است حاج مرتضی شاه نظری به استقبالمان می آید شرایط سختی دارد ولی سراغی از همرزمش در دفتر آقای حاجی می گیرد و خاطراتی از دوره حماسه و دفاع …

او را ترک می کنیم و به منزل حاج پرویز کریمی جانباز ویلچری که در اوایل جنگ دست وپای خود را از دست داده میرویم به ذکر خاطره ای از عیادت شهید رجایی از خودش می پردازد و گپ و گفتی با نماینده و بی توجهی از سوی مسئولین می شود وهزاران درد دل دیگر…..

منزل حاج منصور شاه نظری وعده گاه چهارم ماست . او با ورزش خودش را سرپا نگه داشته است اگر ورزش نبود می بایست روی ویلچر بنشیند اما هنوز سرحال ورزش می کذد به همین خاطر مشکلات جامعه ورزشکاران ایثارگر را مطرح می کند و از نماینده می خواهد با تشکیل جلسه ای به این مشکلات رسیدگی کند.

عیادت از حجت الاسلام بیدرام برنامه بعدی است و پس از آن مراسم بزرگداشت حضرت آیت الله رجبیان(ره)و جشن عید غدیر مسجد قائمیه گرگاب حضور می یابیم ….

عقربه های ساعت نزدیک های ظهر را نشان میدهند وطبق برنامه می بایست به محله زمان آباد شهر دولت آباد برویم عازم به محضر امام زادگان واجب التعظیم حضرت ابراهیم و حضرت اسماعیل (ع) می شویم .

نماز جماعت ظهر وعصر عید غدیر به امامت حضرت ایت الله ناصری برگزار شد و پس از انجام مراسم عمامه گذاری طلاب به قصد عیادت از امام جماعت سالهای سال مسجد دلیگان که این روزها در بستر بیماری است به منزل حجت الاسلام و المسلمین میر حسینی می رویم پیر مردی که علی رغم بیماری همچنان خوش خنده و خوش برخورد از((حاج حسین دلیگانی ))استقبال می کند.

حضور در مراسم عید سعید غدیر امام زاده میرا حمد بن زید بن حسن بن علی (ع) محله دلیگان شهر خورزوق برنامه بعدی آقای حاجی است.

کم کم بایستی به سمت شاپور آباد حرکت کنم تا برنامه همنشینی با مردم را که قراری است که با مردم گذاشته ایم هر چند ماه یکبار در روستا یا شهرشان حاضر شویم و با آنها به گفتگو بنشینیم اجرا کنیم .

نماز جماعت مغرب وعشاء را در مسجد جامع اقامه می کنیم و آقای حاجی مقدمه ای کوتاه را عنوان می کند سخن از  اهمیت ولایت می گوید که مرگ پس از واقعه غدیر جفا نمی شد این همه انحراف و گروه گروه شدن و فرقه فرقه شدن در اسلام بوجود نمی امد و مصداق عینی هدایت  ولایت را در کشورمان در زمان معاصر یاد آور می شود و در این باره به سخنان حضرت آیت الله سیستانی در دیدار با آقای ظریف اشاره می کند که قدر رهبری عزیزتان را بدانید که اگر در بقیه کشور های اسلامی مشکلات برطرف نمی شوند واختلافات هست بخاطر نبود رهبری چون ایشان است

و پس از سخنانشان به سوالات مردم به گرمی پاسخ می دهد.

از شاپور آباد به شهر گز حرکت می کنیم تا در مراسم گلریزان شرکت کنیم

اینجا تکیه تعزیه شهر گز برخوار است که به احترام عید سعید غدیر این بار لباس سیاه بر تن ندارد و آذین بسته شده است به احترام ولایت امیر المومنین (ع).

 به همت شورای اسلامی شهر و جمعی از ورزشکاران مراسم گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیر عمد و مهریه برگزار شده است .

نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر ومیمه وبرخوار در مجلس شورای اسلامی از تمامی دست اندرکاران این مراسم انسان دوستانه تشکر میکند و طی سخنان کوتاهی بخشی از مراجعین به دفاتر ملاقات مردمی خود را بدهکاران زندانی و خانواده آنان معرفی می کند.

ایشان به دیدار خود با مدیر کل امور زندانهای استان و بازدید از زندان مرکزی اشاره می کند و از پیشنهاد خود به ستاد دیه استان ،فرماندار ودادستان برای تشکیل ستاد دیه برای منطقه وانجمن حمایت از خانواده زندانیان سخن می گوید.

پس از پایان مراسم ، برنامه های دیداری روز عید غدیر در ساعات پایانی شب تمام می شود آماده می شویم برای روز جمعه نشست با جمعی از مردم شاهین شهر در مسجد ثارالله پیرامون مشکلات شاهین شهر و ضبط برنامه خانه ملت صداو سیما….

خدانگهدار!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *