آخرین اخبار

حاجی در برنامه زنده « به توان ۴ » شبکه ۴ سیما : همانطوری که برای احیاء دریاچه ارومیه برنامه داشتید برای احیاء زاینده رود هم برنامه ای تدارک ببینید.

نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر،میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی عصر روز چهارشنبه ۱۷/۰۷/۹۲ در برنامه زنده «به توان ۴» که با موضوع « فرهنگ کار » پخش گردید بلافاصله پس از اینکه مجری برنامه اعلام کرد برنامه دیروز راجع به احیای دریاچه  ارومیه بود گفت : ای کاش برای احیای تمدن کهن […]

اشتراک گذاری
18 مهر 1392
کد مطلب : 10883

نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر،میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی عصر روز چهارشنبه ۱۷/۰۷/۹۲ در برنامه زنده «به توان ۴» که با موضوع « فرهنگ کار » پخش گردید بلافاصله پس از اینکه مجری برنامه اعلام کرد برنامه دیروز راجع به احیای دریاچه  ارومیه بود گفت : ای کاش برای احیای تمدن کهن زاینده رود که روبه نابودی است هم برنامه ای تدارک ببینید.

ایشان سپس از تعریفی از فرهنگ کار ارائه کرد و افزود : امروز متاسفانه تناسبی بین فرصت شغلی در بازار کار و فارغ التحصیلان تحصیلات عالیه دانشگاهی وجود ندارد .مراکز آموزش عالی راه خود را می روند و بازار افرادی با تخصص های دیگر را می خواهد  به همین دلیل در حال حاضر مثلاً در تهران یکصدو پنجاه هزار  فرصت شغلی بدون کارکن و کارگر وجود دارد  و درمقابل صدها هزار فارغ التحصیل بیکار فاقد جایگاه انجام شغل داریم.

نماینده ناظر مجلس شورای اسلامی در کمیته اشتغال تصریح کرد : تک تک افراد جامعه در اصلاح فرهنگ کار به سهم خود مسئولیت دارند و ریشه اصلاح پایین بودن بهره وری کار در کشور در اصلاح فرهنگ کار است که میراثی استعماری از حدود ۲۰۰ سال گذشته است.

وی تغییر نگاه به بعضی از شغل ها را مقدمه اشتغال بسیاری از بیکاران عنوان کرد و افزود : با کمال تأسف نگاه جامعه به برخی شغل ها ،نگاه خوبی نیست مثلاً در چند روز گذشته یکی از تولید کنندگان حوزه انتخابیه  بنده که جزء شهرستان های محروم است مراجعه کرد و گفت حدود دو هزار کارگر با بیمه و حقوق بالا نیاز دارم اما هیچ کارگری مراجعه نمی کند .

آقای حاجی در جمع بندی مطالب خود خاطرنشان کرد : ملت بزرگ ما در سال ۵۷ انقلاب سیاسی کرد و در زمینه کار و تولید نیاز به انقلاب داریم و تا این انقلاب صورت نگیرد هم مشکل اشتغال حل نمی شود و هم بهره وری در کشورمان پایین خواهد ماند.

گفتنی است در این برنامه معاون وزیر کار نیز حضور داشت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *