آخرین اخبار

با تصویب کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بودجه ۶ درصد از وجوه واریزی به صندوق توسعه ملی حذف و در اختیار دولت قرار می‌گیرد

نماینده مردم شاهین‌شهر ومیمه/برخوارگفت: با تصویب اعضای کمیسیون بودجه مجلس ۶ درصد از وجوه واریزی به صندوق توسعه ملی در اختیار دولت قرار می‌گیرد تا در جهت ایجاد رونق اقتصادی در کشور هزینه شود. حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به جلسه امروز […]

اشتراک گذاری
14 مهر 1392
کد مطلب : 10844

نماینده مردم شاهین‌شهر ومیمه/برخوارگفت: با تصویب اعضای کمیسیون بودجه مجلس ۶ درصد از وجوه واریزی به صندوق توسعه ملی در اختیار دولت قرار می‌گیرد تا در جهت ایجاد رونق اقتصادی در کشور هزینه شود.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به جلسه امروز کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، گفت: در جلسه امروز کمیسیون برنامه و بودجه مجلس که با حضور نمایندگان دولت و از جمله معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور برگزار شد، لایحه اصلاح قانون بودجه سال ۹۲ به بحث گذاشته شد و در خصوص تبصره ۲ این لایحه پیشنهاد دولت به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

وی افزود: بر اساس تبصره ۲ این لایحه ۶ درصد از سهم درآمدهای نفتی واریزی به صندوق توسعه ملی (۶.۵ هزار میلیارد تومان) کاهش پیدا می‌کند و به منظور ایجاد رونق اقتصادی در اختیار دولت قرار می‌گیرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: تبصره ۳ این لایحه نیز پس از بحث و بررسی پیرامون آن مقرر شد تا در کمیته کارشناسی مورد بررسی دقیق‌تر قرار گیرد و مجدد در جلسه کمیسیون مطرح شود.

وی افزود: همچنین با تصویب تبصره ۴ این لایحه مقرر شد تا اموال منقول و غیرمنقول مازاد وزارتخانه‌‌ها و موسسات دولتی به فروش رسیده و وجوه آن به حساب خزانه‌داری دولت واریز شود تا وجوه حاصل از آن صرف تکمیل پروژه‌های عمرانی دولت شود.

حاجی دلیگانی افزود: تبصره ۵ لایحه نیز با پیشنهاد دولت حذف شد و مقرر شد تا بررسی‌های بیشتر پیرامون آن صورت گیرد.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس اظهار داشت: در جلسه امروز صحبتی از حذف یارانه نقدی سه دهک بالای جامعه به میان نیامد و دولت بنا ندارد در سال ۹۲ پیشنهادی را در این خصوص ارائه کند و طبق صحبت‌های انجام شده دولت بناست تا اینگونه پیشنهادات در لایحه بودجه سال ۹۳ مطرح شود و اگر پیشنهادی در این باره بناست تا از سوی نمایندگان مطرح شود این موضوع در قالب پیشنهادات الحاقی به لایحه پیشنهادی دولت ارائه و مطرح خواهد شد.

حاجی‌دلیگانی ادامه داد: به دلیل اهمیت بررسی لایحه اصلاح بودجه ۹۲ انتخاب دادستان دیوان محاسبات حتی اگر پیش از این نیز در برنامه کاری کمیسیون بود در دستور کار قرار نگرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *