آخرین اخبار

آقای حاجی: اطلاعات دقیقی از دارایی‌های افراد نداریم/دلارتک نرخی به نفع اقتصاد است

به گزارش خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران؛ در حالی موضوع حذف سه دهک از لیست یارانه‌بگیران مطرح شده که در صورت اجرای این طرح، پرداخت نقدی ۳۰ درصد از یارانه‌بگیران قطع خواهد شد. البته دولت دهم به دنبال حذف ۸ میلیون خانوار از لیست یارانه‌بگیران بود که عمر دولت احمدی‌نژاد به اجرای این طرح نرسید و […]

اشتراک گذاری
13 مهر 1392
کد مطلب : 10829

به گزارش خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران؛ در حالی موضوع حذف سه دهک از لیست یارانه‌بگیران مطرح شده که در صورت اجرای این طرح، پرداخت نقدی ۳۰ درصد از یارانه‌بگیران قطع خواهد شد.

البته دولت دهم به دنبال حذف ۸ میلیون خانوار از لیست یارانه‌بگیران بود که عمر دولت احمدی‌نژاد به اجرای این طرح نرسید و با روی کارآمدن دولت یازدهم موضوع هدفمندسازی یارانه‌ها طبق روال گذشته پیگیری می‌شود.

نمایندگان در نظر دارند با پیشنهاد ماده واحده‌ای که به قانون ۱۶ ماده‌ای هدفمندسازی الحاق خواهد شد، دولت را ملزم به حذف سه دهک از لیست یارانه‌بگیران کنند.

اما این نکته مبهم وجود دارد که ساز و کار تشخیص دهک‌های پردرآمد چه بوده و برچه اساسی، اقدام به حذف این سه دهک خواهند کرد؟

اطلاعات دقیقی از دارایی‌های افراد نداریم

در این رابطه “حسینعلی حاجی‌دلیگانی” عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات به باشگاه خبرنگاران گفت: از جمله مشکلاتی که در اجرای این طرح وجود دارد، این است که ما سیستم اطلاعاتی کاملی از وضعیت دارایی‌های افراد جامعه نداریم.

وی افزود: بنابراین با وجود این مشکل نمی‌توانیم تشیخص بدهیم که کدام‌یک از افراد جامعه در کدام دهک قرار دارد.

نماینده شاهین‌شهرومیمه/برخوار تصریح کرد: این موضوع از آنجایی اهمیت پیدا می‌کند که قرار است سه دهک از لیست یارانه‌بگیران حذف شود.

———————————————————————————————————————————–

دلارتک نرخی به نفع اقتصاد است

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه نیز در مخالفت با نظرات رئیس کل بانک مرکزی گفت: باید بحث تعیین نرخ ارز در شورای پول و اعتبار مورد مشورت قرار گیرد و بعد در این مورد اظهار نظر شود چون این رفتار برای نظام ارزی کشور بهتر است.

نماینده شاهین شهر با اشاره به اینکه چنین اظهار نظراتی نشان می دهد که دولت به دنبال ثبات قیمت ارز نیست تأکید کرد:مهمترین موضوع برای تولید کننده ،وارد کننده و عرضه کننده ثبات نرخ ارز است که با این تلاطم در بازار،تمامی معادلات برای معامله به هم می ریزد و جز دلالان کسی از این امر منتفع نمی شود.

وی بهترین قیمت برای دلار در کشور را مبلغ ۲۴۵۰ که در بودجه ذکر شده دانست و گفت:بهترین شیوه برای اقتصاد کشور، رسیدن به دلار تک نرخی است که به نفع اقتصاد،و مانعی برای رانت خواران و مفسدان است.

منبع :روزنامه جام جم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *