آخرین اخبار

حاجی یادآورشد: تقویت نظارت، از آثارمثبت استانی شدن انتخابات مجلس

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت درباره طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: از نگاه ملی و آنچه در قانون اساسی و سیاست های کلان برای انجام رسالت مجلس شورای اسلامی و قوه مقنه پیش بینی شده، انتخابات مجلس به صورت استانی می تواند این رسالت را […]

اشتراک گذاری
12 مهر 1392
کد مطلب : 10816

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت درباره طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: از نگاه ملی و آنچه در قانون اساسی و سیاست های کلان برای انجام رسالت مجلس شورای اسلامی و قوه مقنه پیش بینی شده، انتخابات مجلس به صورت استانی می تواند این رسالت را بهتر انجام دهد.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه /برخواردر مجلس شورای اسلامی افزود: اگر افرادی مورد انتخاب مردم قرار گیرند که دید کلی و جامع نگر نسبت به کل استان داشته باشند، مسائل شهرها و روستاهای کوچک نیز از منظر توجه آنها غافل نمی ماند.

وی ادامه داد: همچنین مجمع استانی می تواند برای پیگیری مسائل هر شهرستانی، یک دفتر رسمی با یک نیرویی که از نظر توانایی مانند فرماندار است، مستقر شود، مسائل را رصد کند و نقش نظارتی نمایندگان استان را در هر شهرستان دنبال کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: دفتر پیگیری می تواند مطالبات مردم را جمع آوری و منعکس کند و در استان نیز جلسات لازم با حضور نمایندگان یا مدیران منتسب از سوی آنها برگزار شود و مسائل شهرها، روستاها و بخشها مورد توجه قرار گیرد.

حاجی تصریح کرد: مجلس که نمایندگان آن به صورت استانی انتخاب میشوند، از جهت انجام وظیفه نمایندگی و رسالت مهمی که برعهده قوه مقننه است، می تواند توفیقات بیشتری داشته باشد.

این نماینده اصولگرای مجلس توضیح داد: پیش بینی می کنم با کلیات این طرح مخالفتی نباشد و جزئیات نیز در رفت و برگشت ها می تواند اصلاح شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *