آخرین اخبار

نباید برای فعالان عرصه معدن محدودیت قائل شویم/ طرح مشکلات اجتماعی دارد

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مخالفت با کلیات طرح اصلاح قانون معادن گفت: اگر این قانون اشکال دارد دولت باید لایحه به مجلس ارائه کند و ما نمی‌دانیم چرا وقتی قانونی در اجرا مشکل دارد دولت لایحه ارائه نمی‌کند. وی با بیان اینکه در طرح اصلاح موادی از قانون معادن مشکلات اجتماعی نادیده گرفته […]

اشتراک گذاری
03 مهر 1392
کد مطلب : 10716

268501_orig

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مخالفت با کلیات طرح اصلاح قانون معادن گفت: اگر این قانون اشکال دارد دولت باید لایحه به مجلس ارائه کند و ما نمی‌دانیم چرا وقتی قانونی در اجرا مشکل دارد دولت لایحه ارائه نمی‌کند.

وی با بیان اینکه در طرح اصلاح موادی از قانون معادن مشکلات اجتماعی نادیده گرفته شده است،‌ افزود: این طرح مشکلات جدی دارد و با تصویب آن تنها مشکل فعالان عرصه معدن را افزایش خواهیم داد بنابراین بهتر است نمایندگان به کلیات این طرح رای ندهند.

وی همچنین گفت که در هیئت حل اختلاف لازم است نماینده دولت حضور داشته باشد اما در طرح مذکور اشاره‌ای برای حضور دولت نشده است.

ایشان که  به عنوان مخالف آخر کلیات این طرح  بود گفت: نکته‌ای که باید به آن توجه شود این است که باید منافع عمومی و ملی در قوانین مجلس در نظر گرفته شود، بنابراین ما وقتی می‌خواهیم مشکلات یک سرمایه‌گذار را تسهیل کنیم، باید به منافع عمومی و ملی توجه کنیم، چرا که متاسفانه اکنون معادن بسیاری در مناطقی از کشور مجوز گرفته‌اند که این کار سبب از بین رفتن محیط زیست و همچنین افزایش آلایندگی محیط است که این آلایندگی مردم را عذاب می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *