آخرین اخبار

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: ۷۱ درصد بودجه کل کشور در سال ۹۲ محقق می‌شود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: ۱۵۰ هزار میلیارد تومان یعنی ۷۱ درصد بودجه کل کشور تا سال ۱۳۹۲ قابل تحقق است. حسینعلی حاجی دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به اینکه وظیفه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نظارت بر چگونگی اجرای قانون بودجه کل کشور است، اظهار داشت: […]

اشتراک گذاری
02 مهر 1392
کد مطلب : 10706

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: ۱۵۰ هزار میلیارد تومان یعنی ۷۱ درصد بودجه کل کشور تا سال ۱۳۹۲ قابل تحقق است.

حسینعلی حاجی دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به اینکه وظیفه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نظارت بر چگونگی اجرای قانون بودجه کل کشور است، اظهار داشت: در جلسه‌ای که در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس جهت وضعیت بودجه کل کشور در سال ۱۳۹۲ برگزار شد، دولت گزارشی از وضعیت بودجه کشور را تا اواخر مرداد گذشته ارائه داد.

وی افزود: گزارش دولت در مورد بودجه نشان می‌دهد در مجموع از ۲۱۰ هزار میلیارد تومان قانون بودجه تصویبی در سال ۱۳۹۲ تاکنون ۴۶ هزار میلیارد تومان یعنی ۲۲ درصد درآمد بودجه تا ۵ ماهه اول سال محقق شده و از لحاظ مصارف پرداخت تاکنون ۵۶ هزار میلیارد تومان بودجه پرداخت‌ شده که معادل ۲۷ درصد درآمدی آن است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به چند نکته حائز اهمیت در مورد گزارش دولت در مورد بودجه ادامه داد: این گزارش اعلام می‌کند که ۱۵۰ هزار میلیارد تومان یعنی ۷۱ درصد بودجه تا سال ۱۳۹۲ قابل تحقق است.

وی با اشاره به مصاحبه تلویزیونی هفته گذشته رئیس‌جمهور ایران با مردم یادآور شد: این در حالی است که رئیس‌جمهور در این  مصاحبه‌ تلویزیونی به مردم اعلام کرد ۱۳۰ هزار میلیارد تومان از بودجه ۱۳۹۲ تحقق پیدا می‌کند که ۲۰ هزار میلیارد تومان آن درآمد بودجه‌ای خواهد بود.

حاجی دلیگانی با مطرح کردن این سئوال که چرا هنوز دولت بعضی از سیاست‌های کلی بودجه را ابلاغ نکرده است، بیان داشت: دولت لایحه اصلاحی ۵ هزار میلیارد تومان واردات بودجه را به یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان کاهش داده که در مورد بنزین و اینکه چرا با قیمت ۲ هزار و۷۰۰ تومان به کشور وارد شود درحالی‌که شاهد قاچاق بنزین به خارج کشور هستیم که سئوالات زیاد بی‌پاسخی را به بار آورده است.

وی با بیان اینکه در خصوص هدفمندی یارانه‌ها با توجه به گزارشی که از سوی دولت ارائه شده است، اظهار داشت: نزدیک ۷۶ میلیون نفر در کشور یارانه دریافت می‌کنند که عدد بسیار قابل‌توجهی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *