آخرین اخبار

مشروح نشست خبری آقای حاجی با اصحاب رسانه

سومین نشست خبری نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با اصحاب رسانه روز چهارشنبه ۱۳۹۲/۶/۲۷در دفتر ارتباطات مردمی ایشان برگزار شد. پس از تلاوت آیاتی از کلام اله مجید، آقای حاجی ضمن خیر مقدم به خبرنگاران و اصحاب رسانه در سخنان کوتاهی موقعیت حساس منطقه را […]

اشتراک گذاری
28 شهریور 1392
کد مطلب : 10628

سومین نشست خبری نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با اصحاب رسانه روز چهارشنبه ۱۳۹۲/۶/۲۷در دفتر ارتباطات مردمی ایشان برگزار شد.

پس از تلاوت آیاتی از کلام اله مجید، آقای حاجی ضمن خیر مقدم به خبرنگاران و اصحاب رسانه در سخنان کوتاهی موقعیت حساس منطقه را گوشزد کرد و تلاش آمریکا و متحدانش را تأمین امنیت رژیم صهیونیستی توصیف نمود.

ایشان در بخش داخلی نیز به آغاز فعالیت دولت یازدهم اشاره و اظهار امیدواری کرد خلق حماسه سیاسی توسط مردم به خلق حماسه اقتصادی توسط مسئولین و با کمک مردم منجر شود و بار مشکلات معیشتی مردم کم شود.

سپس خبرنگاران سئوالات خود را مطرح کردند:

باید بدانیم گرگ صفتی خاصیت اصلی آمریکاست.

خانم خراسانی خبرنگار خبرگزاری ایرنا نظر آقای حاجی را راجع به سخنان مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان سپاه پرسید و ایشان پاسخ داد: آقا فرمودند «بنده در دیپلماسی معتقد به نرمش قهرمانانه هستم» به نظرم رهبری عزیز با بیان این مطلب خواستند بگویند محدود کننده دولت برای پشبرد اهدافش نیستند امّا در هر شرایطی نبایداصول و ارزش هایمان  را فراموش کنیم و در مقابله با آمریکا باید بدانیم که گرگ صفتی خاصیت اصلی آمریکاست.

مجلس آماده هر گونه همکاری با دولت برای بهبود معیشت مردم است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه  و محاسبات مجلس در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی مبنی بر اقدام مجلس برای بهبود وضع مردم گفت: مجلس آمادگی دارد هر گونه همکاری در جهت بهبود وضعیت معیشت مردم داشته باشد، پیش بینی می کنم ظرف آینده ای نزدیک اصلاحیه بودجه در کمیسیون مربوطه مطرح و کار کارشناسی بر روی آن با اولویت در دستور کار قرار گیرد.

مجلس نمادی از سلایق مختلف سیاسی بر آمده از متن جامعه است.

علت تشکیل فراکسیون اعتدال در مجلس سوالی بود که خانم خیراتی از «شاهین نا» پریسد و عضو هیأت رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس پاسخ داد: مجلس نمادی از سلایق مختلف برآمده از متن جامعه است و طبیعی است که در شرایط مختلفی که نمایندگان احساس نیاز به تشکلی جدید می کنند دست به تشکیل گروه سیاسی خاصی در مجلس بزنند. پس از روی کار آمدن دولت یازدهم هم، همکاران بنده اقدام به رایزنی جهت تشکیل فراکسیون حامیان دولت یا همان اعتدال کردند و به نظر می رسد بیشتر اعضای آن از فراکسیون رهروان ولایت باشند.

فاز دوم هدفمندی یارانه ها در سال ۹۲ اجرا نخواهد شد.

آقای داوری خبرنگار دفتر خبر سیما در برخوار پرسید: ایا فاز دوم هدفمندی یارانه ها با توجه به اینکه در قانون برنامه پنجم توسعه است اجرا می شود یا نه؟

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اشاره ای به سخنان دولتمردان و آقای دکتر روحانی کرد و افزود: آنچه بر می آید آنست که در سال ۹۲ اجرا نخواهد شد و هدف دولت جدید آنست که دهک های پائین جامعه از دریافت مبلغ بیشتری از محل هدفمندی بهره مند شوند و البته این کار و این تفکیک با توجه به عدم وجود زیر ساخت های به روز اطلاعات اقتصادی بسیار مشکل است.

زرگر گزینه پیشنهادی دولت برای استانداری اصفهان

خبر نگار خبرگزاری مهر راجع به سکاندار استانداری اصفهان سوال کرد و عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان جواب داد: از ابتدا مخالف پیشنهاد کردن گزینه از سوی مجمع نمایندگان استان به دولت بودم و معرفی استاندار را حق دولت و عین قانون می دانستم. امّا همکارانم در مجمع به ارائه سه گزینه پرداختند که نهایتاً وزارت کشور هیچ کدام را نپذیرفت و به نظرم معرفی آقای زرگر قطعی شده است البته قرار است ایشان برنامه اش را در مجمع نمایندگان استان ظرف جند روز آینده مطرح کند.

لغو بخشی از تحریم ها در حوزه کشتیرانی نتیجه استقامت ملت عزیز ایران است.

آقای حاجی در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری فارس که پرسید لغو پاره ای از تحریم ها در آستانه سفر دکتر روحانی به نیویورک چه پیامی دارد تصریح کرد: آنچه واضح است پا فشاری بر حق و استقامت ملت عزیز ایران نتیجه داد و خلق حماسه سیاسی دشمنان را از طمع به کیان اسلامی مأیوس کرد. البته باید در مواجهه و مذاکره هنرمندانه از حریفمان برآئیم. آنها به دنبال امتیاز گیری هستند و باید مواظب شگردهای آنان باشیم. قضیه سوریه نشان داد عدم امتیاز دهی و مقاومت سبب عقب نشینی آنها شد گر چه دشمنان در قضیه سوریه می خواستند از ما امتیاز بگیرند .

تعطیلی غنی سازی را نمی پذیریم.

جمله کوتاه و معنی دار «پذیرفتنی نیست» پاسخ صریح آقای حاجی به سوال خبرنگاری در خصوص تعطیلی غنی سازی ۲۰% در ازای مذاکرات بود.

شاخص های محرومیت بایستی شهرستانی تعریف شود نه استانی

خانم قدیر زاده خبرنگار روزنامه «اصفهان زیبا» در خصوص اجحاف به حقوق مردم دو شهرستان به طور مثال در بحث آب کشاورزی از کانال های متصل به زاینده رود پرسید و سخنگوی فراکسیون کارشناسی طرح ها و لوایح مجلس به تفصیل گفت: متاسفانه شاخص های محرومیت تعریف درستی ندارد و نباید استانی باشد چه بسا استانی برخوردار که شهرستانی در آن محروم باشد یا بالعکس شهرستانی برخوردار که در استانی محروم واقع شده باشد و از این جهت دو شهرستان حوزه انتخابیه ما شهرستان هایی محروم در استانی با تعریف برخوردار هستند. بنده مسأله شهرستانی شدن شاخص های محرومیت را مفصلاً با آقای دکتر نوبخت صحبت کرده ام و ایشان با دید کارشناسی این مسأله را تأیید کرده است امیدوارم در آینده این موضوع اصلاح شود.

امّا در بحث آب کانال باید عرض کنم پس از عدم تخصیص و تلاش های استانی، مسأله را به صحن علنی و سؤال از وزیر نیرو کشاندم و پس از برگزاری چند جلسه و عدم اقناع بنده، موضوع به هیأت رئیسه ارجاع شد. معاون امور آب وزیر به منطقه آمد از نزدیک بازدید میدانی داشت، در هیأت رئیسه ۴ خواسته را برای عقب نشینی از سؤال مطرح کردم، پیشنهاد به وزارتخانه رفت متنی را پیشنهاد کردند، کلیات آن خوب و مثبت است امّا ابهاماتی فنی دارد که باید مرتفع شود با رفع این اشکالات انشاءاله سندی همیشگی در جهت احقاق حقوق کشاورزان به ثبت خواهد رسید.

مسئولین وقت حوزه انتخابیه ما کمترین بهره را از سفره پر رونق مسکن مهر برده اند.

آقای صبوحی از روزنامه خبررسان پرسید: فرماندار در مراسم افتتاحیه هتل اطلس قول افتتاح مسکن مهر تا پایان شهریور را دادند، آیا انجام خواهد شد؟

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی به تلاش های خود برای رفع مشکلات پروژه های مسکن مهر اشاره کرد و افزود: نقدی که به مسئولین وقت این دو شهرستان دارم آنست که چرا وقتی سفره پر رونق مسکن مهر پهن شده بود و جای جای کشورمان بیشتر از سهم خود از این سفره برداشتند، هیچ بهره ای نصیب منطقه ما نشد؟ تأخیر در شروع کار و مشکلات مالی دولت در سال های پایانی دولت دهم نتیجه همین تأخیر در افتتاح شد، افزایش قیمت ها دودش در چشم مردم ما رفت در حالی که اگر در سال های اولیه اقدام شده بود بسیار ارزان تر و زودتر حدود ۱۰ هزار خانوار متقاضی خانه دار شده بودند. البته دست از تلاش برنداشته ایم پس از آنکه مصوبه افزایش وام دولت دهم توسط دولت یازدهم ملغی شد بلافاصله با معاون اول رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی جداگانه مذاکره کردم و معاون راه و شهرسازی شنبه ۲۳/۶/۱۳۹۲ به منطقه آمد و منجر به امضاء صورتجلسه هایی شد که در پایگاه اطلاع رسانی حماسه سازان قابل روئیت است. اگر همتی برای اجرای مصوبات این صورتجلسه وجود داشته باشد می بایست از ابتدای آبانماه منازل تحویل متقاضیان شود.

اخذ ۴ مصوبه اختصاصی از هیأت دولت برای شهرستان و ۴ ردیف بودجه ۹۲

آقای قیومیان از دفتر خبر صدا و سیما در شاهین شهر و میمه شاخص ترین اقدامات نماینده در مدت ۱۵ ماهه را پرسید و وکیل مردم در مجلس شورای اسلامی پاسخ داد: البته همانطور که می دانید وظیفه اصلی نماینده قانون گذاری در مجلس است و بحمدلله در بعد اظهار نظر نسبت به ادوار گذشته یک جهشی دیده می شود که انکار نا پذیر است امّا از نظر عرفی یک سری وظایفی برای نماینده مردم باب شده است که در این زمینه نیز فعالیت هایی صورت گرفته است، افتتاح دفاتر ۸ گانه در سطح حوزه انتخابیه برای دسترسی راحت مردم، ملاقات هفتگی مردمی، ارتباط تلفنی و پیامکی مستقیم با مردم، همنشینی با مردم و حضور در سرتاسر روستاها و شهرها هر ۴ ماه یکبار، برگزاری سفیران خدمت برای پیشرفت و رفع مشکلات مردم که البته در این هفته با سفر به کلیه نقاط جلسات پیگیری این مصوبات را با حضور شورای اسلامی و گروه مشورتی بررسی کرده ایم، تهیه دستور کار، تهیه سند چشم انداز ۱۴۰۴ و … در همین راستاست البته در سطح کلان ۴ مصوبه اختصاصی از هیأت وزیران گرفته ایم که با اجرایی شدنشان منطقه متحول می شود در ضمن به خاطر حضور در کمیسیون تلفیق ۴ ردیف مربوط به شهرهای حوزه انتخابیه در بودجه سال ۹۲ کل کشور داریم که امیدواریم محقق شود.

همزمانی اجرای پروژه مترو شاهین شهر و انجام مطالعات مترو شهرستان برخواروگز

زمان اجرای پروژه مترو شاهین شهر به اصفهان سوال آقای قصاب خبرنگار روزنامه رسالت بود و آقای حاجی پاسخ داد: بحمدلله موفق شدیم مصوبه شورای عالی ترافیک کشور برای انجام همزمان پروژه مترو شاهین شهر به اصفهان و انجام مطالعات پروژه قطار شهری شهرهای شهرستان برخوار و گز را بگیریم و انشاءاله به زودی توسط وزیر محترم کشور این مصوبه ابلاغ خواهد شد.

خبرنگاران و اصحاب رسانه باید در جلسات شورای اداری شرکت کنند.

آقای سلطانی خبرنگار خبرگزاری ایکنا در مورد عدم دعوت خبرنگاران به جلسات شورای اداری شهرستان پرسید و جواب شنید: خبرنگاران و اصحاب رسانه سهم اصلی را در اطلاع رسانی دارند و بایستی در کلیه جلسات از جمله شورای اداری شهرستان شرکت کنند و منعی برای حضور آنان نیست. بنده حتی در جلسه اخیر شورای مسکن همه مردمی را که جلو فرمانداری تجمع کرده بودند با خود به جلسه شورای مسکن شهرستان بردم و معاون وزیر از برگزاری این جلسه با حضور مردم بسیار متعجب بود، مسئولین شأنی غیر نوکری مردم ندارند و چیزی برای مخفی کردن از ولی نعمت وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *