آخرین اخبار

حاجی در جریان بازدید معاون وزیر از مسکن مهر شاهین شهر : خدا مرا نیامرزد اگر به غیر از حل مشکل مردم در اندیشه دیگری باشم.

آقای مهندس صومعلو ، پس از بازدید میدانی پروژه های حبیب آباد ، دولت آباد و خورزوق وارد شهرستان شاهین شهر و میمه شد و در اولین برنامه از مسکن مهر شهر گز دیدن کرد. در این خصوص مدیر تعاونی و مسئولین محلی مشکلات پیش روی افتتاح این مجموعه را عنوان کردند . پروژه ۴۴۱ […]

اشتراک گذاری
27 شهریور 1392
کد مطلب : 10557

آقای مهندس صومعلو ، پس از بازدید میدانی پروژه های حبیب آباد ، دولت آباد و خورزوق وارد شهرستان شاهین شهر و میمه شد و در اولین برنامه از مسکن مهر شهر گز دیدن کرد. در این خصوص مدیر تعاونی و مسئولین محلی مشکلات پیش روی افتتاح این مجموعه را عنوان کردند .

پروژه ۴۴۱ واحدی گرگاب مقصد بعدی بود . این مجموعه مسکن مهر که به همت گروه صنعتی انتخاب ساخته می شود مشکلاتی چون نداشتن فضای آموزشی و فرهنگی و نیاز به افزایش سقف وام را عاملی برای تاخیر در بهره برداری پیش روی خود دارد.

ساعت ۱۱ صبح انتظار متقاضیان مسکن مهر پردیس شاهین شهر به سر آمد و خودرو حامل معاون وزیر وارد این سایت شد . ده ها نفر متقاضی مسکن مهر که بارها و بارها زمان های متعدد تحویل گرفتن خانه خود را از مسئولین شنیده اند اما همچنان سرگردانند . اکنون با خبر شده اند که مسئول ساختمان کشور برای بررسی مشکل آنها آمده است.

تجمعی که خودرو را در بر میگیرد و هر کسی از هر طرفی سخن می گوید و حرف دلش را پس از سال ها انتظار سعی می کند به گوش مسئولین برساند.

حدود یک ساعت مردم صحبت می کنند و درد دل خود را به زبان می آورند . آقای حاجی در سخنان کوتاهی هدف خود را از این بازدید حل مشکل مردم می خواند و در جواب کج اندیشی ها می گوید : در این مدت بارها و بارها برای راه اندازی این سایت با مسئولین امر از جمله رئیس جمهور ، وزیر ، استاندار ، مدیر کل و سایر مدیران جلسه گذاشته و صحبت کرده ام . در دولت قبل تا حل مشکل پیش رفتیم و مصوبه هیات وزیران در افزایش سقف وام مشکل را تقریباً حل کرد اما متاسفانه به یکباره مصوبه هیئت دولت دهم ، در دولت یازدهم ملقی شد و این مشکل دو مرتبه لایری ماند . بنده در پیشگاه خداوند اعلام میکنم خدا مرا نیامرزد اگر به غیر از حل مشکل مردم در اندیشه دیگری باشم .

بعلت ازدحام بوجود آمده ، نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ضمن اخذ موافقت معاون فرماندار شاهین شهر و میمه مردم را جهت بهره گیری از این بازدید به فرمانداری دعوت میکند.

جمع بندی جلسه مسکن مهر شهرستان شاهین شهر و میمه (شهرهای شاهین شهر ،گز ، گرگاب )

۱-              موضوع افزایش وام از طرف وزارت و دولت پیگیری تا در مجلس هم ۲/۵ قانون بودجه حذف و تا ۳۰ میلیون تومان محقق و اختصاص یابد.

۲-              آقایان هوشنگ احمدی ، احسان هوشنگی و بهبهانی به نمایندگی از طرف مردم  برای تعیین قیمت مصالح اضافه شده تعیین که باتفاق نماینده دفتر نماینده مجلس ظرف یک هفته عدد واقعی اضافه قیمت مصالح را با راه و شهرسازی استان معین کنند و یک نماینده نیز از طرف انبوه سازان

۳-              شرکت های پیمانکارتا سه شنبه ۲۶/۰۶/۹۲ به شهرداری مراجعه و تعهد دهند و همان روز پایان کار توسط شهرداری صادر شود . یعنی تا ۲۸/۰۶/۹۲ صادر شود و ثبت نیز تا ۲۳/۰۷/۹۲ صورت تفکیکی را بدهد تا مردم به بانک مراجعه نمایند و صدور سند حداکثر ظرف دو ماه بعد از آن صادر نماید و فرمانداری هم کمک نماید .

۴-              مهندس کریمی مدیر بانک مسکن استان در جلسه متعهد شدند هرکس از متقاضیان که سند همان واحد مسکن مهر را بیاورد نیاز به آوردن کسر اقساط برای وام مسکن مهر نمی باشد.

۵-              نوسازی مدارس استان بنا شد با استقرار دانش آموزان حداقل ۹۰ نفر تا هرچه اضافه شود کل فضای آموزشی را تامین نماید.

۶-              مدیر تعاونی اتحادیه مسکن مهر هم اقرار کردند تا بهمن ۹۲ تحویل مردم نمایند.(همه ۱۲۸۰ واحد را)

۷-              در خصوص مالیات مسکن مهر و خود مالکی مسکن مهر آقای امیری مدیر کل امور مالیاتی جلساتی را برای آنها شخصاً برگزار و به نحوی عمل کنند که میزان مالیات به ازاء هر واحد آن عددی که شود که وزارت راه و شهرسازی توافق شود و این مصوبه شامل شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *