آخرین اخبار

آقای حاجی در نطق میان دستور:شاخص های محرومیت و برخورداری شهرستان ها باز تعریف شود

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان از معاون برنامه ریزی رئیس جمهور خواست تا شاخص های محرومیت و برخورداری شهرستان ها را باز تعریف کند به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (سه شنبه ۱۲ شهریور) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود، گفت: به نمایندگان کنگره امریکا نصیحت می […]

اشتراک گذاری
12 شهریور 1392
کد مطلب : 10357

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان از معاون برنامه ریزی رئیس جمهور خواست تا شاخص های محرومیت و برخورداری شهرستان ها را باز تعریف کند

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (سه شنبه ۱۲ شهریور) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود، گفت: به نمایندگان کنگره امریکا نصیحت می کنم که معقولانه فکر کنند و به دام صهیونیسم جهانی نیفتند تا هیروشما و ویتنام دیگری برای امریکا رقم بخورد.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی افزود: همه آگاهان و آزاداندیشان جهان می‌دانند که موضوع حمله شیمیایی سناریویی است که آمریکایی ها و صهیونیست ها آن را طراحی کردند و مواد اولیه و فرآوری شده را خودشان در اختیار جنایتکارانی قرار دادند که قبلا نیز جگر خوردند.

حاجی دلیگانی تصریح کرد: این جنایت ها از جنایتکاران بعید نیست و لذا از اشراف سیاسی و اقتصادی کشور توقع داریم خوراک دروغین برای استکبار جهانی فراهم نکنند و خودشان را در مقابل مردم شرمنده قرار ندهند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، آغاز کار چهارمین دوره شوراهای شهر و روستا را به فال نیک گرفت و بیان کرد: امیدواریم دو پیام سال ۷۸ و ۸۶ مقام معظم رهبری در این حوزه کاملا اجرایی شود.

وی از دولت تدبیر و امید خواست در جهت اجرایی شدن فرمایشات رهبر انقلاب تلاش کند تا بتوانیم شاهد یک تحول در خلق حماسه اقتصادی باشیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم از وزیر راه و شهرسازی درخواست کرد مشکل مسکن مهر ۸ هزار نفر از شهروندان حوزه انتخابیه خود شامل شهرهای شاهین شهر، میمه و برخوار را که اکنون دچار عسر و حرج شده اند، حل کند و گفت: موضوع هزینه های اضافی که صورت گرفته و افزایش سقف وام به ۳۰ میلیون تومان از دیگر مطالبات این حوزه است.

حاجی دلیگانی به وزیر نیرو تذکر داد اجازه ندهد تا تمدن زاینده رود از بین برود.

وی ادامه داد: باید با تأمین آب پایدار برای استان اصفهان به فکر جاره این مشکل بود زیرا در توزیع آب نیز برخی تبعیضات ناروا وجود دارد که نیازمند توجه است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به ضرورت ارتقای کیفیت تصفیه فاضلاب فاز ۲ و تصفیه خانه شاهین شهر به منظور جلوگیری از ایجاد مشکلات بهداشتی برای مردم بیان کرد: مردم حوزه انتخابیه من ۱۵ سال است که پول فاضلاب را داده اند ولی هنوز شبکه فاضلاب برای آنها ایجاد شده است.

وی از سرپرست وزارت آموزش و پرورش خواست فکری به حال فضای آموزشی مدارس که برخی از آنها ۲ نوبته هستند، داشته باشد.

حاجی خواستار تعریف شاخص های محرومیت و برخورداری شهرستان ها شد و ادامه داد: گاه یک استان به صورت برخوردار تعریف می شود ولی چه بسا شهرستان محرومی در آن باشد یا بالعکس؛ لذا معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور باید در این خصوص وارد عمل شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت:‌از وزیر صنعت، معدن و تجارت تقاضا دارم بازدیدی از شهرستان های حوزه انتخابیه من داشته باشند و در جهت فعال سازی واحدهای صنعتی و رفع مشکلات آنها اقدام کنند.

این نماینده مردم در مجلس خواستار تأمین نهادها های بخش کشاورزی از سوی وزیر جهاد کشاورزی شد و بیان کرد: باید برای کشاورزان مهاجر که در اقصا نقاط ایران اسلامی تلاش شبانه روزی دارند، طرح جامعی تهیه شود./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *