آخرین اخبار

آقای حاجی در نطق ۹۲/۵/۲۱ چه گفت؟

مراسم تحلیف جناب آقای دکتر روحانی روز یکشنبه  ۹۲/۵/۱۳برگزار شد. رئیس محترم جمهور در پایان سخنرانی شان، برنامه های دولت و اسامی وزرای پیشنهادی را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد و طبق قانون نمایندگان یک هفته فرصت داشتند تا با بررسی برنامه ها و سوابق وزرای پیشنهادی برای جلسه رای اعتماد نظرات خود را بیان […]

اشتراک گذاری
02 شهریور 1392
کد مطلب : 10269

حاجی

مراسم تحلیف جناب آقای دکتر روحانی روز یکشنبه  ۹۲/۵/۱۳برگزار شد. رئیس محترم جمهور در پایان سخنرانی شان، برنامه های دولت و اسامی وزرای پیشنهادی را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد و طبق قانون نمایندگان یک هفته فرصت داشتند تا با بررسی برنامه ها و سوابق وزرای پیشنهادی برای جلسه رای اعتماد نظرات خود را بیان نمایند.

 نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ضمن مطالعه سوابق وزرای پیشنهادی، نگاهی عمیق تر به خط و مشی و برنامه پیشنهادی دولت یازدهم داشت چرا که معتقد بود سرنوشت ۴ ساله کشور بر اساس همین برنامه رقم خواهد خورد. بدین ترتیب برنامه تدوین شده ۵۷ صفحه ای دولت تدبیر و امید را مورد بررسی موشکافانه قرار داد و در مجموع نواقصی را در این برنامه مشاهده نمود که در قالب نطق، در جلسه علنی دوشنبه ۹۲/۵/۲۱قرائت کرد.

گرچه متن مطالب نطق ایشان در پایگاه اطلاع رسانی حماسه سازان قابل رویت است اما ذکر چند نکته ضروری است:

۱-   به استناد اصول۸۶ و۸۴ قانون اساسی، نمایندگان مجلس در مقام ایفای وظایف نمایندگی در اظهار نظر خود کاملا آزادند و هر نماینده در برابر تمام ملت مسئول است (نه اکثریت ملت یا اقلیت ملت یا یک حزب یا گروه خاص) و حق دارد در همه مسائل داخلی و خارجی  کشور اظهار نظر نماید.

۲-  طبق آئین نامه داخلی نمایندگان می توانند در مخالفت یا موافقت با کلیات برنامه های دولت یاکلیات کابینه و همچنین در موافقت یا مخالفت با تک تک وزرای پیشنهادی ثبت نام و طبق قرعه کشی اعلام نظر نمایند.  آقای حاجی براین اساس برای دفاع از اکثریت وزیران پیشنهاد شده و صحبت جهت لحاظ کردن نواقص مشهود در برنامه دولت ثبت نام نمود.

۳- شاید بتوان گفت تنها نماینده ای که در جمع نمایندگان موافق و مخالف به بحث و بررسی خط و مشی و برنامه های دولت پرداخت و در نطق ۱۱بندی خود فقط در یک بند به وزرا به صورت کلی اشاره و در ۱۰ بند کاستی ها را عنوان نمود، آقای حاجی بود. سخنان پایانی رئیس جمهور محترم در جلسه رأی اعتماد و اظهارات معاون اول محترم ایشان روز دوشنبه ۲۱/۵/۹۲ موید این ادعاست.

۴-  با  نگاهی اجمالی به متن مطالب ذکرشده توسط ایشان در می یابیم که این موارد به عنوان دغدغه های اصلی مردم و به منظور درج نمودن آنها در برنامه دولت بیان شده و در واقع در جهت کمک به دولت است. البته ذکر این نکته ضروری است که در موضوع کلیات هیچ گونه رأی گیری صورت نمی گیرد.

۵-  ذکر نواقص برنامه ها توسط آقای حاجی سبب می شود که آقای دکتر روحانی، ضمن اظهار خرسندی از مطالعه دقیق برنامه ها و تایید مطالب عنوان شده از آقای نوبخت بخواهد در مورد آنها توضیح بدهد و توضیحات معاون محترم نظارت راهبردی رئیس جمهور در خصوص حماسه اقتصادی و سایر موارد (دوشنبه ۲۱/۵/۹۲) موید همین مطلب است.

۶-  آنچه برای این نماینده سخت کوش مهم است، دفاع از حقوق مردم است و هدفش رضایت خدا در پرتو رضایت خلق خداست. همه فکرش پیگیری حل مشکلات مردم و انعکاس گرفتاری آنها به مسئولین در هر زمان است. صحبت چندین باره با آقای دکتر احمدی نژاد برای حل مشکلات اقتصادی، صدها تذکر کتبی وشفاهی، سوال از وزرا و مسئولین، مصاحبه با خبرگزاری ها و حتی استیضاح وزیر  ورزش در دولت دهم نشان از عدم معامله وی بر سر منافع مردم با قوه مجریه است.

۷-  بدلیل دردسترس بودن آقای حاجی (ملاقات هفتگی دردفاتر ۸ گانه، اعلام شماره تلفن همراه ۰۹۱۳۱۶۱۶۵۹۸ از طریق رسانه ها، حضور در مساجد و اماکن عمومی تحت عنوان همنشینی با مردم و…) بسیاری از مطالب توسط مردم حوزه انتخابیه به ایشان منعکس می گردد و اعلام نواقص از زبان مردم حاصل جمع بندی نظرات آنها از طریق ارتباط مستقیم با آنهاست و قطعا عدم لحاظ دغدغه های اولویت دار مردم در آینده مشکلاتی را برای آنها فراهم میکند.

۸-  برآیند خروجی خبرگزاری ها و سایت های خبری و روزنامه ها نشان میدهد تقریبا هیچ انتقادی به محتوای سخنان آقای حاجی نشده است و این، گواه منطق در کلام و رعایت احترام درگفتار ایشان است.      خبرگزاری ها و سایت های خبری: پانا، فارس، تسنیم، باشگاه خبرنگاران جوان، مهر، ایسنا، ایرنا،             قدس آنلاین، حزب اله نیوز، مشرق، ۱۱۰نیوز،‌ راه دانشجو، جام نیوز، صراط نیوز،  تیک، افکارنیوز و… و  نیز روزنامه های: اعتماد، آفتاب یزد، همشهری، کیهان، بهار،‌ اصفهان امروز، جمهوری اسلامی،‌ اطلاعات،‌         جام جم، اصفهان زیبا، خورشید و… همگی نطق ایشان را پوشش خبری دادند؛ اما برخلاف سایر مخالفان، ایرادی به آن نگرفتند.

۹-  نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه ۲۳/۵/۹۲ ساعت ۳۰/۱۸ در مصاحبه زنده با شبکه بین المللی خبر، ضمن انتقاد از بیان مطالب توهین آمیز در مجلس شورای اسلامی، مخالفت نماینده همراه با استدلال و به دور از توهین را، مقدمه موافقت منطقی نماینده دیگر و شفاف سازی موضوع توسط وزیر پیشنهادی دانست و افزود: انشاءاله بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر انتخاب وزرایی صالح، نمایندگان محترم در فضای تعامل با دولت انتخاب خوبی خواهند داشت.

در پایان امیدواریم دولت جناب آقای روحانی، محور های نطق آقای حاجی یعنی: خلق حماسه اقتصادی، نحوه اجرای هدفمندی یارانه ها، سهم تولید و بهداشت و درمان در هدفمندی یارانه ها، توجه به معیشت قشر متوسط و آسیب پذیر، پروژه های نیمه تمام، مسکن مهر، توجه به عدالت در کنار پیشرفت، تبعیض موجود در ورزش کشور،    بیمه همگانی، تبعیض در میزان حقوق کارکنان و بازنشستگان، جلوگیری از کسر بودجه، کاهش سهم بودجه دولت در بخش هزینه و جاری، انضباط مالی و اقتصادی، تعادل بخشی بین وزارتخانه ها و توجه ویژه به ایثارگران را مد نظر قرار دهد و امید مردم عزیز ایران اسلامی پس از خلق حماسه سیاسی را با تدبیر پاسخ دهد.

انشاء الله

دفتر نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *