آخرین اخبار

آقای حاجی‌ در مخالفت با کلیات وزرای پیشنهادی دولت یازدهم: وزرای پیشنهادی دولت با شعار عدالت رئیس‌جمهور تناسب ندارد

این نماینده اصولگرای مجلس با بیان اینکه تعریف عدالت حرکت کردن بین افراط و تفریط است گفت: وزرای پیشنهادی دولت با شعار عدالت رئیس‌جمهور تناسب ندارد. به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی‌دلیگانی در نشست علنی امروز دوشنبه (۲۱ مرداد) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با برنامه، خط مشی، اصول کلی و ترکیب هیأت وزیران، […]

اشتراک گذاری
21 مرداد 1392
کد مطلب : 10184

43387_orig

این نماینده اصولگرای مجلس با بیان اینکه تعریف عدالت حرکت کردن بین افراط و تفریط است گفت: وزرای پیشنهادی دولت با شعار عدالت رئیس‌جمهور تناسب ندارد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی‌دلیگانی در نشست علنی امروز دوشنبه (۲۱ مرداد) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با برنامه، خط مشی، اصول کلی و ترکیب هیأت وزیران، گفت: با تمام برنامه‌های رئیس‌جمهور و کابینه معرفی شده مخالفت نیستم. اما نکاتی را در برنامه‌های رئیس‌جمهور مطالعه و مشاهده کرده‌ام که وظیفه دارم با برخی از این موارد مخالفت کنم.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هم‌اکنون کشور با مشکلات بسیاری روبرو است، افزود: متاسفانه در برنامه‌های شما در رابطه با این مشکلات مواردی مشاهده نمی‌شود و در لیست وزرای پیشنهادی شما افرادی حضور دارند که توانایی لازم را برای حل این مشکلات ندارند.

وی با بیان اینکه با توجه به خلق حماسه سیاسی هم‌اکنون زمان تحقق حماسه اقتصادی در کشور است، تصریح کرد: اما متاسفانه در برنامه رئیس‌جمهور موضوع مهم و شاخصی دیده نمی‌شود. از طرف دیگر یکی از نکات غفلت شده در برنامه رئیس‌جمهور نحوه ادامه دادن قانون هدفمند کردن یارانه‌ها است.

حاجی دلیگانی ادامه داد: هم‌اکنون در مورد هدفمند کردن یارانه‌ها دولت حدود ۴۲ هزار میلیارد تومان به صورت نقدی پرداخت می‌کند. این در حالی است که از این اعتبار حدود ۲۸ هزار میلیارد تومان از حوزه تغییر قیمت‌های حامل انرژی بوده و مابقی از منابع دیگر اختصاص داده می‌شود حال دولت یازدهم باید بگوید که ما این مابقی اعتبارات را از کجا می‌خواهد کسب کند. آیا بناست حامل‌های انرژی گران شود یا دولت دکتر روحانی برای این موضوع برنامه خاصی دارد. از طرفی دیگر باید مشخص شود که کسری برداشت برای تامین اعتبارات قانون هدفمند کردن یارانه‌ها از چه محلی تامین شده و سهم بهداشت و تولید از کجا کسب می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر اینکه یکی از معضلات کنونی کشور نیمه‌تمام ماندن پروژه‌های عمرانی است، یادآور شد: هم‌اکنون افزون بر ۴۰ هزار پروژه نیمه‌تمام در کشور وجود دارد اما متاسفانه در برنامه دولت یازدهم به این موضوع اشاره‌ای نشده است.

وی با بیان اینکه رئیس‌جمهور باید سیاست خود را در رابطه با ساخت و اجرای پروژه مسکن مهر روشن کند، از طرفی دیگر دولت یازدهم باید اعلام کند در رابطه با تامین مسکن و مقابله با رشد قیمت مسکن به ویژه رهن و اجاره چه تدبیری اندیشیده است. از این رو مردم در تمام دوران حرکت‌های دولت‌ها را حلقه‌های پیوسته می‌دانند حال آیا بنا است آیا دولت یازدهم در رابطه با مسکن مهر چه تدبیری بیاندیشد و برای موضوع وام ۳۰ میلیونی مسکن مهر چه اقدامی انجام می‌دهد.

حاجی‌دلیگانی با اعلام اینکه موضوع نبود افزایش درآمد اقشار کم‌درآمد در برنامه دولت یازدهم به چشم می‌خورد، یادآور شد: به طور حتم مردم با درآمد روزی ۱۰ هزار تومان نمی‌توانند زندگی کنند از طرف دیگر رئیس‌جمهور چگونه می‌خواهد جلوی ویژه‌خواری برخی افراد دولتی و خاص بگیرد.

وی با تاکید بر تلاش دولت برای رفع تبعیض ناروا در پرداخت حقوق در میان بازنشستگان گفت: رئیس‌جمهور باید اعلام کند که تدبیر دولت یازدهم برای رفع تبعیض در این حوزه و حوزه ورزش چگونه است. از طرف دیگر باید برنامه دولت برای رشد اقتصادی کشور و کاهش تورم مشخص شود از طرفی دیگر شاهد بودیم که در بودجه سال ۹۱ حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه وجود داشت حال باید دید که برنامه دولت در این رابطه چیست.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اعلام اینکه سهم بودجه دولت در بخش هزینه‌ای و جاری بسیار زیاد است، توضیح داد: در بودجه سال ۹۱ از ۱۴۴ هزار میلیارد تومان بودجه و اعتبار حدود ۱۰۱ هزار میلیارد تومان به بخش هزینه‌ای و جاری اختصاص داده شده است از طرفی دیگر در لایحه بودجه ۹۲ از ۱۶۶ هزار میلیارد تومان درآمد، حدود ۱۲۱ هزار میلیارد تومان به عنوان هزینه و جاری پیش‌بینی شده است و در این رابطه مجلس هم ۷ هزار میلیارد تومان به این اعتبار اضافه کرد.

وی با تاکید بر اینکه به طور حتم شعار عدالت حرکت کردن بین افراط و تفریط است تصریح کرد: متاسفانه هم‌اکنون در میان وزرای پیشنهادی افرادی هستند که با این نظر موافق نبوده و اگر از سوی نمایندگان رای بیاورند قطعا در جهت اقدامات افراطی قدم برمی‌دارند متاسفانه این افراد کسانی هستند که در آزمون‌های مانند فتنه ۸۸ رد شده و در جبهه دشمن ایستادند. حال آیا تعریف اعتدال گرا به این افراد روا و درست است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر اینکه متاسفانه در  برنامه‌های رئیس‌جمهور به ایثارگران و جانبازان توجه نشده است، افزود: دولت باید در اقدامات خود در جهت انضباط مالی و اقتصادی تلاش کند.

پایان پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *