×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۹ مرداد - ۱۳۹۸  
true
false

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار  گفت:مردم و کشاورزان همه دارایی شان را برای خرید آب داده اند، چرا حقابه مردم را نمی دهید و در این خصوص تبعیض قائل می شوید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (سه شنبه ۲۱ خرداد) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به وزیر نیرو درخصوص فروش ۸۰ میلیمترمکعب آب در دهه ۷۰ گفت: مردم همه دارایی شان را برای خرید آب داده اند، چرا حقابه مردم را نمی دهید و در این خصوص تبعیض قائل می شوید.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس با بیان اینکه دو کانال در کنار یکدیگر از اصفهان عبور می کنند، افزود: یکی از این کانال ها پر از آب است اما دیگری که از دشت برخوار می گذرد، خشک است و علی رغم خرید آب توسط مردم، به آنها داده نمی شود.

وی با اشاره به اینکه امسال بیش از ۲ هزار میلیمتر بارندگی در سرشاخه های زاینده رود صورت گرفته است، اظهار کرد: علی رغم بارش های بسیار خوب، وزیر نیرو امسال هم به تعهداتش عمل نکرد و حدود ۲۰ سال است نه آب فروخته شده به مردم داده شده و نه پول آنها عودت شده است. آقای اردکانیان؛ اگر نمی توانید میزان آب فروخته شده طبق قرارداد را برای مردم تامین کنید، قرارداد را فسخ کنید؛ چرا تبعیض قائل می شوید؟

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با انتقاد از تبعیض های صورت گرفته درخصوص حقابه مردم اصفهان گفت: از ۳۰۰ میلیون مترمکعب آب تنها ۸۰ میلیون مترمکعب به مردم شاهین شهر، میمه و برخوار تعلق می گیرد و این درحالی است که ۲۲۰ میلیون مترمکعب آب تعلق می گیرد و فقط این ۸۰ میلیون مترمکعب نباید تامین شود؟

نماینده مردم شاهین شهر وو میمه و برخوار در مجلس خطاب به وزیر نیرو گفت: به کشاورزان برخوار ظلم نکنید، چرا که این ظلم کردن عاقبت بدی دارد.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: وزیر نیرو این موضوع را بررسی و پیگیری کند./

صوت – ۲۱ خرداد ۹۸ صحن علنی مجلس
♨️♨️ تذکر قاطعانه جناب آقای حاجی به وزیر نیرو درخصوص آب کشاورزی دشت برخوار
🔴⭕️ حسینعلی حاجی:
🔺 آقای وزیر نیرو! اینقدر به کشاورزان دشت برخوار ظلم نکنید
🔶🔸 آقای اردکانیان!! چرا حق کشاورزان زحمتکشی که پول داده اند و آب خریداری کرده اند را ضایع میکنید؟ چرا تبعیض قائل میشوید؟

 

true
true
false
true
  1. بهزاد

    سلام
    احتراما ،طرح انتقال آب به زاینده رود(ترنم حیات آب منطقه اصفهان )از طریق تونلها و سدهای ۱یلان۲پشندگان ۳گوکان از فریدونشهر را لطفا پیگیری نمایید
    باتشکر

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true