×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۹ مرداد - ۱۳۹۸  
true
false

دکتر لاریجانی در پاسخ به تذکر حاجی دلیگانی؛
رسیدگی به موضوع مسکن بسیار مهم است

نماینده مردم شاهین شهر و میمه وبرخوار در مجلس شورای اسلامی بر لزوم رعایت آیین نامه داخلی توسط هیات رئیسه مجلس تاکید کرد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (یکشنبه ۱۹ خرداد) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: باید به ترتیب وصول طرح ها و لوایح از کمیسیون ها و سایر موضوعات طبق آیین نامه توسط هیات رئیسه مجلس تهیه و پس از چاپ و توزیع در تابلوی مخصوص نصب شود. این مطلبی که امروز در دستور کار قرار دادید، اصل دغدغه آن کار بسیار پسندیده و درستی است و واقعاً یکی از مسائل مهم کشور است.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی افزود: بعد ازمعیشت اصلی ترین موضوع، موضوع مسکن است، اما سوال من این است که آقای رئیس در جلسه قبلی مجلس سوگند یاد کردید، طبق آیین نامه چرا این موضوع چاپ و منتشر و به دست نمایندگان نرسیده و در دستور کار قرار گرفته است. ای کاش از ظرفیت آیین نامه استفاده می کردید، به کمیسیون می رفت و گزارش آن می آمد و راجع به این گزارش تصمیم گیری می شد. الان سند مکتوبی در اختیار ما نیست. اینکه جنابعالی زحمت کشدید و جلسه گذاشتید و وزرا آمدند و صحبت شده و نمایندگان صحبت هایشان را گفتند، اما خروجی آن جایی ثبت نشده است. ما نمایندگان نمی توانیم بدون سند اعلام کنیم که نتیجه این جلسه چه شد.

دکتر علی لاریجانی در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: اولا این موضوع از نظر آیین نامه ای هیچ مشکلی ندارد، آیین نامه می گوید در مسائل مهم هیات رئیسه می تواند افرادی را دعوت کند، موضوعات مهم را مطرح کند، بنابراین خلاف آیین نامه نبوده است. خودتان فرمودید مهمترین مسئله کشور بعد از معیشت، موضوع مسکن است، رهبر معظم انقلاب نیز تاکید کردند که این موضوع بسیار مهم است و خلاف آیین نامه نیست.

وی ادامه داد: اینکه می فرمایید کمیسیون جلسه گذاشته و به یک جمع بندی رسیده اند، اما ملاحظاتی دارند. اینکه ما در مجلس بدانیم عقب افتادگی در ساخت مسکن که طبق برنامه ششم باید انجام می شد، به چه دلیل است. الان دولت باید سالی یک میلیون مسکن بسازد، هم در روستاها و هم در شهرها.

رئیس قوه مقننه افزود: تمهیداتی باید اندیشیده شود، جمعی بندی این است که طرحی که الان ارائه شده و حدود ۲۰۰ هزار مسکن در روستا و ۸۰۰ هزار در شهرها بخواهد انجام شود، باید معلوم شود در شهرهای کوچک چطور باید اجرا شود، در شرایط متوسط و بزرگ چطور این طرح باید اجرایی شود. مشکلاتی وجود دارد و اینکه حریم ها باید مشخص شود و تغییر کند.

دکتر لاریجانی تصریح کرد: از وزیر کشور خواستیم در این زمینه کمک کند، اینجا مصوبه قانونی نیاز نداریم بلکه هماهنگی نیاز داریم برای اینکه دولت مجموعه اقداماتی را انجام بدهد و چون زمان بندی لازم دارد، اصل موضوع مورد توجه است و کمیسیون عمران باید پیگیری کند. ما قانون در این زمینه داریم و باید فقط آن را اجرا کنیم

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true