×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۶ خرداد - ۱۳۹۸  
true
false

✅✅ تکذیب انصراف نمایندگان استان اصفهان از استعفا

حاجی دلیگانی:
🔸لاریجانی و پزشکیان با هدف ایجاد دودستگی بین نمایندگان چنین خبری را اعلام کرده‌اند و استعفای نمایندگان هنوز به قوت خود باقی است.
🔸 هیأت رئیسه برای رعایت حدنصاب جلسه صبح امروز فقط ۸ نفر از نمایندگان را مجبور به حضور کرد.
🔸از طریق نامه‌ای به ریاست مجلس نسبت به اعلام چنین خبری اعتراض و درخواست کردیم این موضوع را اصلاح کنند.
🔸قرار است نمایندگان تا برگزاری جلسه امروز هیأت دولت صبر کنند و چنانچه در این جلسه تصمیمی بر تشکیل ستاد احیای زاینده رود اخذ شد نسبت به حضور در جلسه عصر تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

========

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان ضمن تکذیب پس گرفتن استعفای اعضا، گفت: نه استعفایمان را پس گرفتیم و نه امتیازی گرفتیم .

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در خصوص رفع مشکل آب استان اصفهان تصریح کرد: هنوز به نتیجه قابل قبولی نرسیده ایم، آقای رئیس جمهور دستوری به معاون اول برای پیگیری تشکیل ستاد احیای زاینده رود داده است تا در دستور جلسه هیئت دولت قرار گیرد اما هنوز این جلسه برگزار نشده است.
وی ادامه داد: تقاضای نمایندگان استان از رئیس جمهور براساس اصل ۱۳۸ قانون اساسی تشکیل ستادی برای احیای زاینده رود همانند ستاد احیای دریاچه ارومیه است تا با مدیریت صحیح مشکل حل شود .
وی افزود: رئیس جمهور در پاسخ به تقاضای نمایندگان استان به صورت مکتوب نوشت که با توجه به اهمیت موضوع و ضرورت تامین آب شرب و کشاورزی، صنعت و گردشگری و بنابر پیشنهاد نمایندگان استان این موضوع در دستور کار دولت قرار بگیرد.
نماینده مردم شاهین شهر و میمه خاطر نشان کرد: دولت هنوز مصوبه ای در این باره نداشته است بنابراین منتظرمشاهده رفتار دولتی ها در قبال دستور رئیس جمهور هستیم.
وی ادامه داد: در خصوص ایجاد سامانه دوم تامین آب شرب پنج میلیون نفر از جمعیت استان اصفهان نیز بنا شد روز شنبه مدل مالی آن در قالب یک طرح جمع بندی شود که هنوز اقدامی در این زمینه نیز صورت نگرفته است.
وی با اشاره به سخنان پزشکیان مبنی بر پس گرفتن استعفا از سوی نمایندگان مجمع استان اصفهان نیز گفت: وی اشتباه کرد، ما همان زمان در ساختمان اداری مجلس بودیم و مطلبی نوشتیم و به هیئت رئیس دادیم تا این اشتباه تصحیح شود اما متاسفانه انجام نشد.
وی افزود: ما نه استعفایی را پس گرفته ایم و نه شب گذشته جلسه ای با وزیرجهاد کشاورزی داشتیم بلکه جلسه ما تنها با حضو وزیر نیرو برگزار شد.
حاجی دلیگانی تصریح کرد:ما از صبح امروز همانند روز گذشته در دفتر آقای کوهکن جمع شده بودیم تا ببینیم که باید چه کنیم اما چند نفراز نمایندگان چون آقای یوسفیان ملا، حسن پور و رنجبرزاده از محل صحن به دفتر آقای کوهکن آمدند و حضور چند تن از نمایندگان اصفهانی در صحن نیز در نتیجه تلاش این دوستان بود.
حاجی دلیگانی افزود: ما به همین روند ادامه خواهیم داد و سر موضع خودمان هستیم تا رئیس جمهور و دولت پاسخ دهند .

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true