×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۸ دی - ۱۳۹۷  
true
false

حسینعلی حاجی در جلسه بررسی سوال از وزیر امور اقتصادی و دارائی:

🔺 مردم برای دریافت مجوز یک واحد تولیدی کوچک و یا راه اندازی شغل خانگی با موانع زیادی روبرو هستند/ لایحه پولشویی مانع آزادی سرمایه گذاری در کشور است.

حماسه سازان؛ دو شنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۷ وزیر امور اقتصادی و دارایی با حضور در کمیسیون اقتصادی مجلس پاسخگوی سوال نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی در خصوص تسهیل در صدور مجوز کسب و کار، شد.

🔶 آقای حاجی در تاریخ ۶ دی ماه ۹۶ با طرح سوالی از دکتر کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی چرایی تخلف وزارت اقتصاد از اجرای قانون اصلاح مواد ۱، ۶، ۷ قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ را جویا شد.

🔺 عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم و دهم در جلسه روز گذشته (۲۴ اردیبهشت ۹۷) به هیأت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوز کسب و کار به ریاست وزیر امور اقتصادی و دارایی اشاره کرد و گفت: مطابق مواد قانونی مطرح شده در سوال هیات مذکور به ریاست وزیر اقتصاد و دارایی باید تشکیل و وظایفی را تا پایان مهر ماه سال ۱۳۹۳ انجام می داده است.

🔺 وی، تعیین سقف زمانی را برای صدور مجوز در هر کسب و کار را اولین وظیفه هیأت مذکور دانست و افزود: متأسفانه در حال حاضر در کشور ما حتی اگر کسی بخواهد یک شغل خانگی، یک مغازه یا کارگاه تولیدی کوچک ایجاد کند با موانع بسیار زیادی روبرو خواهد شد و در ابتدای مراحل دریافت مجوز باید مبالغ بسیار زیادی پرداخت کنند.

🔺حسینعلی حاجی با بیان اینکه استعلام هایی که برای صدور مجوز باید ارائه شود، منشأ بسیاری از مشکلات در دریافت مجوز است، تصریح کرد: از وظایف دیگر هیات مذکور تسهیل در شرایط و مراحل صدور مجوز کسب و کار و تقلیل هزینه ها آن است به نحوی که به صورت غیر حضوری و در کمترین زمان ممکن مراحل صدور مجوز انجام شود.

🔺نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ضمن یاد آوری وظیفه هیأت مذکور در تهیه و پیگیری اصلاح قوانین، مقررات، بخشنامه ها یا رویه های اجرایی از طریق مراجع ذیربط، چرایی عدم بهبود رتبه ایران در گزارش بانک جهانی در خصوص رتبه کشور ها در بهبود شرایط کسب و کار را از وزیر اقتصادی جویا شد.

🔹 آقای حاجی به لایحه اصلاح قانون پولشویی که در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است اشاره کرد و گفت: با اجرای این قانون و به علت سختگیری هایی که در آن وجود دارد یک قفل به قفل های آزادی سرمایه گذاری در کشور اضافه خواهد شد.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true