به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۱۹ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر ماده ۱۴۱ آیین نامه داخلی گفت: پالرمو یکی از لوایح سه قلو است در حالی که بر اساس ماده ۱۴۱ در دستور کار مجلس قرار گرفته یعنی زمان شکل گیری مجلس و در واقع دو سال از شکل‌گیری مجلس  می‌گذرد؛ بر اساس ماده ۲۰۰ اگر طرحی در حال رسیدگی باشد نمی‌توان وارد آن شد و همچنین نامه رئیس جمهور نیز بر آن قید نشده و نامه متعلق به سال ۱۳۴۲ است. از سویی بر اساس ماده ۲۰۰ هم زمانی که طرحی در قالب رسیدگی است نمی‌توان مجددا آن را وارد شور کرد و طرح جدیدی ارائه داد بنابراین اصل دارای ایراد است.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه ۴ سال برای برجام وقت گذاشتیم و در حال حاضر بدعهدی‌های آمریکا را نظاره‌گر هستیم،تصریح کرد: چگونه می‌خواهیم به FATF اعتماد کنیم، در گذشته برجام بود در حال حاضر گروه اقدام مالی بنابراین لوایح سه‌قلو نباید تصویب شوند. این لوایح استعماری است و کشور را گرفتار خواهند کرد، چرا باید در مورد بررسی و تصویب آن تعجیل کرد؛ تقاضا داریم از دستور کار خارج شده و به صورت کارشناسانه بررسی آن مورد توجه قرار گیرد.

علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: ماده ۱۴۱ مربوط به سوابق لایحه است و در ماده ۲۰۰ بحث ارجاع از شورای نگهبان است که به دلیل ارجاع در دستور کار قرار گرفته البته حرف شما قابل تأمل است و آن را در هیات رئیسه مطرح خواهیم کرد.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد