حاجی‌‌دلیگانی در انتقاد از ضعف‌‌های لایحه بودجه سال ۹۷، عدم رفع تبعیض‌‌ها و احتمال استمرار پرداخت‌‌های نجومی را از نکات ضعف برجسته این لایحه دانست.

حسین‌علی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی آناج با اشاره به بودجه ارائه شده سال ۹۷ توسط دولت، ابراز داشت: لایحه ارائه شده دارای معایب و محاسنی است که باید مورد بررسی بیشتر قرار گیرد، به طور مثال افزایش نرخ حامل‌‌های انرژی و قطع یارانه بیش از ۳۰ میلیون نفر جزو نکات ضعف این بودجه هستند، اما در مورد اشتغال برنامه‌‌های خوبی ارائه شده است.

وی افزود: اشکال عمده‌‌ی دیگری هم که می‌توان به آن اشاره کرد، اختصاص فقط  ۱۷ درصد از بودجه به بحث عمرانی است در حالی که تا ۳۰ سال پیش ۷۸ درصد بودجه کشور به بحث عمرانی اختصاص داده می‌‌شد، در واقع طی این چند سال بالغ بر ۶۰ درصد بودجه جاری نسبت به بودجه عمرانی پیشی گرفته و افزایش یافته است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم در پایان اذعان داشت: یکی از نکات ضعف بسیار مهم لایجه بودجه دولت عدم رفع تبعیض‌‌ها در پرداختی حقوق می‌‌باشد، به طوری که ساز و کار معین برای تکرار نشدن حقوق‌‌های نجومی در نظر گرفته نشده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد