×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۷ دی - ۱۳۹۷  
true
false

حاجی درکمیسیون بودجه مطرح کرد:اگر بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی که ۷۵ هزار میلیارد تومان یا به عبارتی ۱۲۰هزار میلیارد تومان است پرداخت نشود،همسان سازی حقوق بازنشستگان انجام نخواهد شد

حماسه سازان؛ نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی صبح امروز دوشنبه چهارم دیماه ۹۶ در جلسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی در جهت بهبود خدمت رسانی به افراد تحت پوشش این صندوق دفاع کرد.

آقای حاجی در مصاحبه ای اختصاصی با خبرنگار “حماسه سازان” به جلسه امروز کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با موضوع پرداخت بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی از طریق واگذاری تعدادی از شرکت ها اشاره کرده و گفت: اگر بخواهیم این صندوق که پابرجاترین صندوق بازنشستگی کشور است سرپا باقی بماند ناگزیریم دولت را به پرداخت بدهی هایش در قبال تامین اجتماعی مکلف کنیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم و دهم با تأکید بر اینکه صندوق تأمین اجتماعی متعلق به افرادی است که حق بیمه پرداخت کرده اند بنابراین دخل و تصرف در آن حق الناس است، افزود: تا کنون سه بار خطاب به آقای نوربخش گفته ام، قبول دارید کسانی که طرح همسان سازی برای آنها رعایت نشده حق آنها تضییع شده و آقای نوربخش تأیید کرده است. باز پرسیدم پس چرا همسان سازی را برای کارگرانی که حقوقشان پایین ترین حقوق است انجام نمی دهید؟ و جواب او این بود که دولت مطالبات سازمان تأمین اجتماعی را پرداخت کند تا بتوانیم انجام دهیم.

وی ضمن تأیید پاسخ رئیس سازمان تأمین اجتماعی، اظهار داشت: اگر دولت بخشی از بدهی خود را به سازمان مذکور پرداخت کند بسیاری از مشکلات مرتفع می شود.

حسینعلی حاجی با طرح این سوال که چطور می شود با حقوق ۴۰۰ هزار تومان زندگی کرد؟ و بایستی همسان سازی حقوق بازنشستگان صورت بگیرد، تصریح نمود: در طرح مورد بررسی واگذاری بخشی از شرکت ها برای تأمین اعتبار مورد نیاز مورد بررسی است که اگر مورد تصویب قرار نگیرد طرح همسان سازی که یکی دیگر از تکالیف برنامه ششم توسعه برای سازمان تأمین اجتماعی است نیز قابل اجرا نمی باشد.

آقای حاجی با بیان اینکه پرداخت بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی به نفع دولت است خاطر نشان ساخت: پرداخت سود سالیانه این بدهی که به قولی ۷۵ هزار میلیارد و به قولی ۱۲۰ هزار میلیارد است از بودجه عمرانی کشور بیشتر است.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true