×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۳ مهر - ۱۳۹۷  
true
false

حماسه سازان؛ ۱۸ مهر ۹۶ وزیر نفت با حضور در کمیسیون انرژی مجلس پاسخگوی سوال نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی در خصوص اجرای طرح برندینگ و همچنین عدم ایفای حقوق شهروندان شهرستان شاهین شهر و میمه و برخوار توسط پالایشگاه اصفهان، شد.

آقای حاجی در این جلسه ایجاد شرکت های واسط بین شرکت پخش و پالایش نفت و جایگاه داران را به ضرر منافع کشور دانست و افزود: تصمیم گیری در خصوص ایجاد این شرکت ها در اختیار وزیر نیست و این اقدام خلاف قانون انجام شده است. شرکت هایی در نقاط دیگر جهان این کار ار انجام میدهند شرکت هایی هستند از استخراج نفت تا فراوری و توزیع آن را به عهده دارند ولی در ایران صرفا یک واسطه بین شرکت پخش و جایگاهدار هستند که این هیچ نفعی برای کشور ندارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم ودهم به سوال دیگر خود در خصوص “علت  امتناع پالایشگاه اصفهان از ایفای حقوق شهرستان محل فعالیت خود (شهرستان شاهین شهر و میمه) و  عدم تحویل خوراک پتروشیمی اصفهان” گفت: درست است این شرکت نیمه خصوصی است ولی احکام سهامداران یا نمایندگان سهامداران را وزیر نفت ابلاغ می کند.

حسینعلی حاجی با تأکید بر اینکه آلایندگی های این پالایشگاه برای مناطق سکونتی ما هست ولی با پرداخت کمک هایی به برخی نهادها، از پرداخت های قانونی خود در شهرستان شاهین شهر و میمه امتناع می کنند، افزود: هیچ اولویتی برای استخدام نیروهای بومی شهرستان در این شرکت وجود ندارد و استخدام های خود را یا از استان های دیگر و یا از مرکز استان انجام می دهد.

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی به ملاقات مردمی خود در روز های شنبه و مراجعات متعدد مردم اشاره و تصریح کرد: بخش کثیری از جمعیت شاهین شهر افرادی هستند که از مناطق نفت خیز مانند خوزستان به این شهر مهاجرت می کنند و فرزندان آنها نیاز به اشتغال دارند. همین شنبه گذشته ۳۷۰ نفر ملاقات کننده داشتم عمده آنها بیکار بودند و برای اشتغال مراجعه کرده بودند ولی یک نفر را هم پالایشگاه به کار نمی گیرد.

حقوق های نجومی، عدم اجرای طرح طبقه بندی کارگران و قطع پی در پی خوراک پتروشیمی موارد دیگری بود که حاجی ضمن تشریح آنها، اظهار داشت: هیچ اطلاعی از میزان و قیمت نفت خامی که تحویل این پالایشگاه می شود وجود ندارد و مشخص نیست فرآورده را چگونه به دولت ارائه می دهند.

وی یکی از عدم نفع های این پالایشگاه برای منطقه حوزه سرزمینی خود را قرار داد خرید پساب از تصفیه خانه شاهین شهر عنوان و ابراز داشت: اگر خصوصی هستند به چه دلیل ۲۲۰ لیتر پساب تصفیه خانه شاهین شهر را لیتری ۳۳ میلیون تومان خریداری کردند در حالی که از هر مرجع صاحب صلاحیتی استعلام قیمت کنید کمتر از لیتری ۱ میلیارد قیمت نخواهد داد!!!

آقای حاجی با طرح این سوال که ما به التفاوت این مبلغ که از بیت المال هست به جیب چه کسانی می رود؟ خاطر نشان ساخت: با توجه به اینکه این پالایشگاه  کالای خاص و راهبردی را برای کشور تولید می کند هیچ نظارت دقیقی بر انجام وظایف و عملکرد آن نیست.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false