×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳۱ تیر - ۱۳۹۷  
true
false

حماسه سازان؛ نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی ۱۱ مهر ۹۶ طی نامه ای به هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی خواستار رسیدگی به کارت های بازرگانی یکبار مصرف شد.

آقای حاجی در این نامه که به امضاء ۱۰ تن دیگر از نمایندگان نیز رسیده است، ضمن اشاره به پدیده ای به نام کارت های بازرگانی یک بار مصرف در سال های اخیر، آورده است: این کارت ها ابزاری برای قاچاق، فرار مالیاتی، نپرداختن عوارض گمرکی و تأثیر بر بازار ارز شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم و دهم به سوء استفاده افراد سود جو از هویت افرادی که وضعیت مالی مناسبی ندارند برای واردات کالا به کشور و عدم پرداخت مالیات و حقوق گمرکی، اشاره کرده و ادامه داده است: کارت های بازرگانی یک بار مصرف یکی از عوامل اصلی بحران ارزی در کشور محسوب می شود.

حسینعلی حاجی با اشاره به رقمی معادل ۸۱۰۰ میلیارد تومان فرار مالیاتی تا پایان فروردین ماه سال گذشته و ۱۲۰۰ میلیارد تومان بدهی قطعی گمرکی غیر قابل وصول ناشی از کارت های بازرگانی یک بار مصرف به تبصره (۱) ماده (۴۹) آئین نامه داخلی مجلس استناد کرده و از هیأت رئیسه مجلس خواسته است کمیسیون تخصصی ذیربط موضوع را مورد بررسی قرار دهد.

میزان خسارت واقعی ناشی از کارت های بازرگانی یک بار مصرف به کشور و شناسایی عاملین، دلایل صدور و سوء استفاده از کارت های مذکور، راهکار جلوگیری از صدور این نوع کارت ها و خلأ قانونی و سوء استفاده از قانون، محورهایی است که نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی رعایت آن را توسط کمیسیون تخصصی مربوطه ضروری دانسته است.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false